26 Mart 2010 00:00

Kartal ve Aydar serbest bırakıldı

BELÇİKA’da Kürt siyasetçilerine yönelik düzenlenen baskınlarda gözaltına alınıp tutuklanan ve aralarında ...

Paylaş

BELÇİKA’da Kürt siyasetçilerine yönelik düzenlenen baskınlarda gözaltına alınıp tutuklanan ve aralarında Kongra Gel Başkanı Remzi Kartal ile KCK Yürütme Konseyi Üyesi Zübeyir Aydar’ın da bulunduğu 7 kişi dün çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı.
Brüksel Mahkemesi, Kongra Gel Başkanı Remzi Kartal ve KCK Yürütme Konseyi Üyesi Zübeyir Aydar’ın da aralarında bulunduğu 7 kişinin serbest bırakılmasına karar verdi.
Brüksel Adliye Sarayı’nda geçtiğimiz pazartesi günü görülen dava duruşması ardından mahkeme heyeti, tutuklu yargılanan Remzi Kartal, Zübeyir Aydar, Orhan Nuri Amil, Abdulselam Mustafa, Bezari Adıgüzel, Sezai Uçar ve Ali Hakim hakkında kararın perşembe günü açıklayacağını bildirmişti. Bu arada, aynı baskınlarda gözaltına alınarak tutuklu yargılanan Naim Acar’ın duruşmasının ise önümüzdeki günlerde görüleceği bildirildi.
Belçika polisi, 4 Mart günü aralarında Roj TV, KNK, BDP ve derneklerin de bulunduğu Kürt kurum ve evlerine düzenlediği baskınlarda 30’a aşkın kişiyi gözaltına almış, bunlardan çoğu serbest bırakılırken Remzi Kartal ve Zübeyir Aydar’ın da aralarında bulunduğu 8 kişiyi tutuklamıştı. (BRÜKSEL)
ÖNCEKİ HABER

TSK çocukların hapiste kalmasından yana

SONRAKİ HABER

Mersin'de Evrensel'in 25. yılı dayanışma etkinliğiyle kutlandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa