zama zingo

 • * Kapalıçarşı’daki Alevilik meselesinin enteresan hikayesi varmış.


  * Kapalıçarşı’daki Alevilik meselesinin enteresan hikayesi varmış. Biz seyirciler, sadece Seher’in Mahmut’a “Ben Aleviyim” dediği sahneyi izledik. Mahmut da “Neden söylemedin?” dedi, Seher “Neden söyleyecekmişim?” dedi, sonra Mahmut’u ağıt yakarken gördük. Mahmut, böyle melankolik bir tarafı olan bir vatandaş, o kadar yadırgamamıştım. İşin ucu nereye gidecek diye bekliyordum. Meğer çıkarılan sahneler varmış, orada “Annemlere haber vermeyelim, Alevi kızla evlendiğime kızarlar” gibi diyaloglar devam ediyormuş. Kasaba’yı da yayından uçurarak Alevilik meselesine pek hassas olduğunu gösteren atv, buralardan çok hoşlanmamış. Utangaç açılımla da hikaye anlatılmıyor ki.
  * Acun’da numara bitmiyor. Eskiden tutmuş ama yapmaktan vazgeçtiği Survivor’ı diriltmeye karar vermiş; hem de bir başka eski programın kalıntılarıyla... Var Mısın Yok Musun’un en reyting getiren tiplerini alıp ıssız adaya götürecekmiş. Bunu zaten başkası yapamazdı; biri yapacaksa, Acun yapacaktı tabii. Talebim odur ki, bu tiplerden çok sıkıldık, mümkünse o ıssız adada kalsınlar.
  * Kanal D’nin sitesinde “Behlül kiminle evlensin” diye sormuşlar. Peki, ne anketler yapıyorlar, bu da olabilir. Behlül’ün haremini aylardır dillerine doladılar ne de olsa. Oy verenlerden dizi karakterlerinden birini seçmeleri istenmiş. Ama hangi diziden olursa... O yüzden de anketten, “Kavak Yelleri’nin Aslı’sı” çıkmış. Behlül bu, oraya da uzanır bakarsınız!..
  ÇAĞDAŞ GÜNERBÜYÜK
  www.evrensel.net