zamazingo

 • * Yeni bir yarışma programı başlıyormuş. Mahmut Tuncer sunacakmış: Çiftçiler Yarışıyor


  * Yeni bir yarışma programı başlıyormuş. Mahmut Tuncer sunacakmış: Çiftçiler Yarışıyor - Dükkan Senin. Her hafta bir ilde olacaklar, çiftçilere sorular soracaklar, ona göre tarım aleti hediye verecekler; format bu. Büyük ödül traktör. Amerikan formatının uyarlamasıymış. Her şeyin yarışması oluyor, bu neden olmasın diyecekler tabii. Mesele çiftçilere itiraz etmek değil de, zaten Yemekteyiz’e falan göre tercih ederim. Büyük ödülün “traktör” olması enteresan yalnız. En uyduruk yarışma bile daha büyük ödüller veriyor.
  * Bir telefoncu, reklamında diyor ki: “Bir markanın müşterileri içlerinden geldiği için reklam çeker mi?” Çünkü birkaç genç, o markanın şarkısını söylemiş, reklam olarak onlar yayınlanıyor. Ama biz biliyoruz ki, o gençlerin “belki yayınlanır” diye sana reklam çektiğini. Neden “içlerinden geldiği için” telefoncunun birine reklam çekmişler gibi davranıyorsun? Bari gözümüzün içine bakarak yalan söylemeyin!
  * Türk Malı, Ezel’in yeni bölümü olmamasından yararlanıp bu hafta çıkışını yaptı. Ama giderek bütün espriler, komşuların Binnur Kaya’lı aileden kaçması üstüne kurulu olmaya başladı. Kaçma ve saklanma da bir yere kadar!..
  ÇAĞDAŞ GÜNERBÜYÜK
  www.evrensel.net