zama zingo

 • * Aşk ve Ceza’da en bayıldığım sahneyi açıklıyorum...


  * Aşk ve Ceza’da en bayıldığım sahneyi açıklıyorum: “Erkek adam ağlar mı?” Havuz başında Cem ağlarken, Savaş arkadan yanaşıp böyle söylüyor. Sonra da Nadya’nın da bir erkek tarafından kandırılışını anlatıyor. Anlıyoruz ki, o da travmadan travmaya sürüklenmiş bir kadın. Zaten dizide şerefsiz erkek katsayısı çok yüksek, en son esas oğlan Savaş’ın kardeşi Mustafa da tecavüz girişimcisi oldu ama meselenin üstü örtüldü. Neyse, bu erkek adamın ağlaması bitince birden Savaş’ın sıkıntılarına gömüldük de rahatladık.
  * Savaş’ın da her zaman sıkıntısı yok tabii canım. Çok da güzel bir ilişkileri var. Nereden anladığımı sorarsanız, dizinin bir bölümünde en az on kere “Bu çok güzel bir aşk” deniyor da oradan biliyorum. Yoksa elimizde başka veri yok. Ama “güzel aşk”, sürekli “güzel aşk” demekle güzel aşk olmuş oluyor mu? Sanmam...
  * Ha, ama size güzel bir örnek vereyim: Yasemin’le Savaş, yani esas kızla esas oğlan, sabah deniz kenarında oturuyorlar. Biri holding patronu, öteki reklam ajansının ortağı. Diyor ki erkek, kadına: “Bugün işe gitmeyelim, gezelim.” Kadın önce şaka yaptığını sanıyor, sonra adamın ciddi olduğunu anlayınca yorumu konduruyor: “Sen delisin.” Gerçekten büyük delilik. Patron bir insan, işe gitmemeyi düşünürse, bakın cümleyi bile tamamlayamıyorum; nereden akıllarına geliyor böyle şeyler?.. Ben nereden bileyim patronun akıllısını delisini?..
  ÇAĞDAŞ GÜNERBÜYÜK
  www.evrensel.net