Latin Amerika’da 3. deprem

Haiti ve Şili’nin ardından Meksika da depremle sarsıldı. Meksika’nın kuzeybatısındaki ...


Haiti ve Şili’nin ardından Meksika da depremle sarsıldı. Meksika’nın kuzeybatısındaki Aşağı Kaliforniya bölgesinde önceki gece meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremde iki kişinin öldüğü, yüzlerce kişinin yaralandığı bildirildi. Mexicali kentinde ölen iki kişiden birinin yıkılan bir evin altında kaldığı belirtildi.
Amerikan Jeolojik Araştırmalar Merkezinin (USGS) yaptığı açıklamaya göre, deprem TSİ 01.40’da, ABD-Meksika sınır bölgesinde bulunan ve 900 bin kişinin yaşadığı Mexicali kenti yakınında, yerin 10 kilometre altında meydana geldi.
USGS, Meksika’ya yakın ABD eyaletlerinde de hissedilen depremin merkez üssünün Meksika’daki Guadalupe Victoria kentinin 26 kilometre güney-güneybatısı ve ABD’nin güneybatısındaki Arizona eyaletindeki San Luis kentinin 64 kilometre güneybatısı olduğunu bildirdi. Aşağı Kaliforniya Eyaletinin Sivil Savunma Yetkilisi Alfredo Escobedo, valinin eyalette olağanüstü hal ilan ettiğini, en az bir binanın yıkıldığını ve bazı binaların hasar gördüğünü belirtti.
Depremin, ABD’nin Kaliforniya eyaletinin Los Angeles kentinin batısındaki Riverside bölgesinde çok şiddetli hissedildiği belirtildi. (DIŞ HABERLER)
www.evrensel.net