KESK’İN İL GEZİLERİ BAŞLADI

KESK ve bağlı sendikaların genel merkez yöneticileri 1 Mayıs ve 26 Mayıs genel grev eylemine hazırlık amacıyla il gezilerine başladı.


KESK ve bağlı sendikaların genel merkez yöneticileri 1 Mayıs ve 26 Mayıs genel grev eylemine hazırlık amacıyla il gezilerine başladı.
Bu kapsamda Antalya’ya gelerek işyerlerini gezen KESK’liler Eğitim Sen Şube binasında basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya KESK Eğitim ve Örgütlenme Sekreteri Akman Şimşek, SES Genel Başkanı Bedriye Yorgun, Tüm Bel-Sen Merkez Yöneticisi Nurettin Kınık, Haber-Sen Merkez Yöneticisi Mehmet Ali Elçek katıldı. Burada konuşan Akman Şimşek 1 Mayıs için artık Taksim tartışmalarının geride bırakıldığını belirtti. Hükümete 12 talep sunduklarını hatırlatan Şimşek, bunların kabul edilmemesi durumunda 26 Mayıs’ta eylem yapacaklarını bildirdi. Önümüzdeki dönemin çetin geçeceğine dikkat çeken Şimşek, buna karşı kitlesel tepkinin örgütlenmesi ve dayanışmanın geliştirilmesi dışında bir alternatiflerinin olamayacağını bildirdi. KESK’liler açıklamanın ardından Kamu Hastaneler Birliği Yasası’yla ilgili açılan referandum sandıklarını ziyaret ettiler.
Balıkesir’de ise KESK Genel Merkez Yöneticisi Hüseyin Gölpunar basın toplantısı düzenledi. Gölpunar da taleplerinin kabul edilmemesi durumunda 26 Mayıs’ta emek ve meslek örgütlerinin, kitle örgütlerinin, emekten yana mücadeleye inanan siyasal partilerin ve AKP’nin politikalarından rahatsız olan tüm kesimlerin katılacağı grevi hayata geçireceklerini duyurdu. (HABER MERKEZİ)
Tanfer Yeşiltepe - Saffet Yılmaz
www.evrensel.net