Tutuklanan BDP’liler serbest bırakılsın

BDP’li Belediye Başkanları ile Kürt siyasetçilerin tutuklanmasını protesto etmek için her perşembe günü yapılan “Kara Perşembe” eylemi...


BDP’li Belediye Başkanları ile Kürt siyasetçilerin tutuklanmasını protesto etmek için her perşembe günü yapılan “Kara Perşembe” eylemi 17. haftasında da devam etti. Eylemlerde, tutuklananların serbest bırakılması talep edildi.
Diyarbakır’da Kayapınar ve Sur belediyeleri önünde açıklama yapıldı. Açıklamalara BDP’li milletvekileri ve BDP yöneticileri de katıldı. Sur Belediyesi önünde yapılan açıklama konuşan BDP Eş Başkanı Gülten Kışanak partilerine yönelik siyasi bir darbe başlatıldığını belirtti. Şanlıurfa’nın Viranşehir Belediyesi önünde de oturma eylemi yapıldı. Batman’da da “Kara Perşembe” eylemi yapılarak, tutuklananların serbest bırakılması istendi. KESK Mardin Şubeler Platformu ve Mardin Belediye-İş Sendikası, Kızıltepe Belediyesi önünde açıklama yaptı. BDP Antalya il binası önünde bir araya gelen BDP’liler Kışlahan Meydanı’na yürüyerek açıklama yaptı. BDP Kocaeli il örgütü önceki gün parti binasında açıklama gerçekleştirdi. açıklamaya Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Veysel Kaplan ve Şube Yöneticisi Şefik Çağlar da katıldı.
DEMİRBAŞ’IN DURUMU AĞIR
24 Aralık 2009’da Kürt siyasetçilerine yapılan operasyon kapsamında tutuklanarak D tipi kapalı cezaevine gönderilen Diyarbakır’ın Merkez Sur İlçe Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş’ın sağlık durumu günden güne kötüleşiyor. Demirbaş’ın avukatları, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıklar Anabilim Dalı Başkanlığı’nca hazırlanan Demirbaş’ın sağlık durumuna ilişkin raporu, mahkemeye sunmalarına karşın olumlu yanıt alamadılar. (HABER MERKEZİ)
www.evrensel.net