Ahmet Türk’e destek devam ediyor

AHMET Türk’e saldırıya yönelik protesto gösterileri sürüyor. BDP İstanbul İlçe örgütleri, düzenledikleri yürüyüşlerle saldırıyı kınadı.


AHMET Türk’e saldırıya yönelik protesto gösterileri sürüyor. BDP İstanbul İlçe örgütleri, düzenledikleri yürüyüşlerle saldırıyı kınadı.
Eyüp’te İmam Hatip Lisesi önünde bir araya gelen BDP ilçe yönetici ve üyeleri, buradan minibüs son durağına kadar meşaleli yürüyüş gerçekleştirdi. “Baskılar, tutuklamalar, gözaltılar bizi yıldıramaz” pankartı açan grup, “Ahmet Türk’e uzanan eller kırılsın” sloganları attı. BDP Sultangazi İlçe binası önünde yapılmak istenen meşaleli yürüyüşe ise, polis izin vermedi. Bunun üzerine ilçe binası önünde meşaleler yakarak, oturma eylemi gerçekleştiren grup yapılan açıklamanın ardından dağıldı. Maltepe’de de ise Beşçeşmeler Meydanı’ndan Maltepe Meydanı’na yürüyen kitle “Hepimiz Kürdüz, hepimiz Ahmet Türk’üz, Faşizme karşı omuz omuza, Yaşasın halkların kardeşliği sloganları attı. Eyleme EMEP, ÖDP, Gülsuyu ve Gülensu Güzelleştirme Derneği üyeleri de katıldı. Berlin’de de Kürt Dernekleri Birliği tarafından düzenlenen mitingle saldırı ve operasyonlar kınandı.
45 KURUMDAN TÜRK’E DESTEK
45 kitle örgütü, siyasi parti, sendika ve meslek örgütünün bir araya gelmesiyle oluşturulan Barış ve Demokratik Çözüm Platformu, Ahmet Türk’e saldırıya karşı “Barış ve kardeşlik sesini yükselt” sloganıyla Ankara’ya gidiyor. BDP İstanbul il binasında yapılan basın toplantısında platform adına konuşan 78’liler Girişimi Sözcüsü Celalettin Can, saldırının, sadece Kürtleri değil tüm Türkiye halkını hedef aldığını belirterek, “Bu oyunu bozacağız, savaş isteyenlerin karşısına hepimiz, inadına barış, inadına Ahmet Türk’üz diyerek çıkacağız” dedi. Bugün önce Türk’ü ziyaret edecek olan platform üyeleri, ardından BDP’nin grup toplantısına katılacaklar. (HABER MERKEZİ)www.evrensel.net