Hüseyingazi’de halk ulaşım sıkıntısına isyan etti

ANKARA’da birçok ilçede yaşanan ulaşım sıkıntısı, yaklaşık bir saat otobüs bekleyen Hüseyingazilileri otobüs şoförü ile karşı karşıya getirdi.


ANKARA’da birçok ilçede yaşanan ulaşım sıkıntısı, yaklaşık bir saat otobüs bekleyen Hüseyingazilileri otobüs şoförü ile karşı karşıya getirdi.
Ankara’da belediyenin zarar ettiği gerekçesiyle otobüs sefer sayılarının azaltılmasıyla birlikte, Ankaralıya ulaşan ulaşım hizmeti de eziyet haline dönüştü. Ankara’da önceki gün Sıhhiye’den Altındağ’ın Hüseyingazi semtine gitmek üzere otobüs durağında dakikalarca bekleyen vatandaşlar, 55 dakika boyunca durağın 10 metre gerisinde bekleyen otobüse bineceklerini öğrenmeleri üzerine öfkelendiler.
Üzerinde “Yeni otobüslerimiz Ankara’ya hayırlı olsun, İ. Melih Gökçek” afişi bulunan otobüsün hareket edip durağa geldiğini gören vatandaşlar, otobüs şoförüyle le tartışmaya başladılar. Şoför ise “Bu benim sorunum değil, bana ne denirse yapıyorum. Hareket amirim bana ne derse yapmak zorundayım” dedi. Otobüsten inen vatandaşların bir kısmı da şoförün sözleri üzerine otobüsün önüne geçerek otobüsü hareket ettirmeyeceklerini söyledi. Polis çağıran otobüs şoförü ise aracı durdurdu. Duran araca tekrar binen vatandaşlar, “bir saattir otobüs beklediklerini, işlerinden evlerine dönmeye çalıştıklarını, yorgun olduklarını ve belediyenin kamu hizmetini kötüye kullandığını” ifade ettiler. Şoförün de durumun bir boykota dönüştüğünü söylemesi üzerine biraz daha uzayan tartışmanın ardından, şoför aracı hareket ettirmek zorunda kaldı.
Daha önce Mamak Ege Mahallesi’nde de benzer bir durum yaşanmış, polis tüm otobüsü gözaltına almaya çalışmıştı. Olayın tekrarlanmasının ardından seferler artırılmıştı. (Ankara/EVRENSEL)
www.evrensel.net