İzmir’de 4 koldan yürünecek

İZMİR’de saat 13.30’da Gündoğdu Meydanı’nda gerçekleştirilecek olan 1 Mayıs mitingi için dört koldan yürünecek.


İZMİR’de saat 13.30’da Gündoğdu Meydanı’nda gerçekleştirilecek olan 1 Mayıs mitingi için dört koldan yürünecek. DİSK 12.00’de sendika binası önünde, Türk-İş Alsancak Limanı girişinde, KESK Konak Meydanı’nda, Kamu-Sen Alsancak Sevinç Pastanesi önünde bir araya gelecek. Ayrıca Buca, Bornova, Narlıdere ve Karşıyaka ilçe meydanlarında yerel kutlamalar yapılacak. Taşeronda çalışan İBB Park-Bahçe işçileri, iş elbiseleri ve güvenceli iş talebiyle Basmane Meydanı’nda olacak.
Aliağa’da da 1 Mayıs kutlamaları alana gelmeden başlayacak. Sabah 07.45’te TÜPRAŞ ve PETKİM işçileri, fabrikaları önünde yapacakları açıklamanın ardından Aliağa Demokrasi Platformu bileşenleriyle sendika binası önünde birleşip, buradan Aliağa Demokrasi Meydanı’na yürüyecek. Karşıyaka’da Kent AŞ işçileri, sabah 09.30’da Soğukkuyu Parkı’nda toplanacak ve Karşıyaka Belediyesi binasına yürüyecek. Yine Torbalı, Bergama, Narlıdere ve diğer ilçelerde de alana gelmeden yürüyüş, kutlama ve etkinlikler gerçekleştirilecek.
Bornova’da baz istasyonlarına karşı yoğun bir mücadele yürüten Atatürk Mahallesi halkı, önce mahalle muhtarlığı önünde bir kutlama yapacak, ardından miting alanına geçecek. Yürüyüş ve yerel kutlamaların ardından Gündoğdu Meydanı’nda miting başlayacak. (İzmir/EVRENSEL)
www.evrensel.net