HUZUREVLERİNDE NELER OLUYOR?

Bornova Nevvar Salih İşgören Huzurevi’nde 27 Nisan Salı gecesi işlenen cinayet, “Huzurevlerinde neler oluyor?” dedirtti.


Bornova Nevvar Salih İşgören Huzurevi’nde 27 Nisan Salı gecesi işlenen cinayet, “Huzurevlerinde neler oluyor?” dedirtti. Söz konusu huzurevinde kalmakta olan yaşlılardan Avni Bilgi’nin, oda arkadaşı Cemal Türnek’i öldürmesi ile huzurevlerinde son günlerde yaşanan olaylara bir yenisi daha eklendi.
Konuyla ilgili olarak bir basın toplantısı düzenleyen SES İzmir Şube Başkanı Ergün Demir, SHÇEK’e bağlı huzurevlerinde yaşanan olayların, atama ve görevlendirmelerin bir sonucu olup olmadığının araştırılmasını istediklerini belirtti.
Bornova’da meydana gelen olaydan, huzurevi yetkililerinin saatler sonra haberdar olmasının, yeterli ve gereksinime uygun personel istihdamı sorununu gündeme getrdiğini belirten Demir, İzmir’de mevcut huzurevlerinin bazılarında sosyal hizmet uzmanı ve psikolog bulunmadığını, bulunanların da yeterli sayıda olmadığını kaydetti.
Demir, İl Sosyal Hizmetler Müdürü Zekeriya Ertaş’a, “Göreve geldiğiniz günden beri huzurevlerinde kaç olay yaşandı, olayların sorumluları hakkında soruşturma açıldı mı, sonuçları ne oldu” sorularını yöneltti.
Huzurevlerinin ölümü bekleme evleri olmadığını belirten Demir, sorunun sosyal hizmetlere bakış açısından kaynaklandığını dile getirdi. (İzmir/EVRENSEL)


www.evrensel.net