New York’ta bomba yüklü araç paniği

ABD’nin New York kentinin ünlü Times Meydanı’nda bulunan bomba yüklü araç, paniğe yol açtı. New York polisinden yapılan açıklamada...


ABD’nin New York kentinin ünlü Times Meydanı’nda bulunan bomba yüklü araç, paniğe yol açtı. New York polisinden yapılan açıklamada, bir atlı polisin yerel saatle 18.30’da (TSİ 01.30) SUV tipi park halindeki araçtan duman çıktığını fark ederek bomba uzmanlarını uyarması üzerine araçta yapılan aramada propan tankları, barut ve zaman ayarı bulunduğu belirtildi.
Yetkililer, aracın bomba yüklü olduğunun anlaşılması üzerine polisin çevredeki binaları tahliye ettiğini, binlerce turistin bulunduğu Times Meydanı’ndaki çok sayıdaki caddeyi boşalttığını bildirdi.
New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg, olay sonrası bir açıklama yaptı. Bombanın amatörce yapılmış olduğunu kaydeden Bloomberg, “New York belki de çok kanlı bir olayı atlattı” dedi.
Basın toplantısına Bloomberg ile birlikte katılan polis komiseri Raymond Kelly de araçta propan gazı doldurulmuş 3 adet tüp, havai fişekler, 2 adet 19’ar litrelik dolu benzin bidonu, pilleri olan 2 saat, elektrik devresi ve başka parçalar bulunduğunu söyledi.
Kelly, SUV tipi Nissan Pathfinder modeli araçta, silah kutusunu andıran siyah bir metal kutu bulunduğunu belirtti. (DIŞ HABERLER)
www.evrensel.net