Hastane işçileri son kez uyardı

40 yaşını doldurdukları gerekçesiyle Toros Devlet Hastanesi’nde işten atılan temizlik işçileri, mahkeme kararını uygulamayan hastane yönetimi ve taşeron firmaya son kez uyarıda bulundu


40 yaşını doldurdukları gerekçesiyle Toros Devlet Hastanesi’nde işten atılan temizlik işçileri, mahkeme kararını uygulamayan hastane yönetimi ve taşeron firmaya son kez uyarıda bulundu.
İşlerinden atıldıktan sonra yasal yollardan haklarını arayan işçiler, Yargıtay tarafından işe iade edilmişlerdi. Ancak hastane yönetimi ve taşeron firma işçileri 2 ay çalıştırdıktan sonra yeniden işten atmıştı. Mersin Valiliği, İl Sağlık Müdürlüğü, hastane başhekimliği ve söz konusu temizlik şirketiyle yapılan görüşmelerin sonuçsuz kaldığını belirten SES Mersin Şube Başkanı Yılmaz Bozkurt, işten atılan işçilerin yerine AKP’ye ve hastane yönetimine yakınlıklarıyla bilinen isimlerin işe alındığını iddia etti. Yılmaz Bozkurt, mahkeme kararıyla işe dönmeyi bekleyen işçilerin yerine 3 kişinin alınmasını “bardağı taşıran son damla” olarak belirterek, bundan sonra yaşanacaklardan kendilerinin sorumlu olmayacağını söyledi. (Mersin/EVRENSEL)


Kadim Özel
www.evrensel.net