Taşındığını bildirmeyenler 329 lira ceza ödeyecek

EVİNİ taşıyarak adres değişikliği yapan ve 20 gün içerisinde nüfus müdürlüklerine bildirmeyen ya da yanlış beyanda bulunan kişiler hakkında idari para cezası uygulanmaya başlandı.EVİNİ taşıyarak adres değişikliği yapan ve 20 gün içerisinde nüfus müdürlüklerine bildirmeyen ya da yanlış beyanda bulunan kişiler hakkında idari para cezası uygulanmaya başlandı.
Uygulanan para cezaları, adres bildirimi yasal süresi içerisinde gerçekleştirilmez ise 329 lira, yanlış ve yalan beyanda bulunanlar için 660 lira olarak uygulanacak.
İçişleri Bakanlığı tarafından nüfus müdürlüklerine gönderilen 10 Mart 2010 tarihli yazıda, adres değişikliğini beyan etmeyen, beyan edip yanlış adres verenlerle ilgili idari para cezalarının uygulanması talimatı verilmişti.
Kayseri Melikgazi İlçe Nüfus Müdürü Mehmet Bozkurt, adres değişikliği bildirmelerin önemine dikkat çekerek, vatandaşın cezalı duruma düşmesini istemediklerini ve bu nedenle değişikliği bildirmelerini istedi. Mehmet Bozkurt, adres değişikliği ile ilgili yapılacak işlemlerin çok basit olduğunu ve bu basit işlemleri bir kenara atarak yüksek miktarda cezadan kurtulacaklarına dikkat çekti. (KAYSERİ)
www.evrensel.net