İSMMMO’dan açıklama

İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (İSMMMO) Yönetim Kurulu, daha önceki bir teftişin basına...


İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (İSMMMO) Yönetim Kurulu, daha önceki bir teftişin basına ‘yolsuzluk’ olarak sızdırılmasına tepki gösterdi.
Yönetim kurulu adına yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Maliye Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından, İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda (İSMMMO) daha önceki yıllarda yapılan denetimlerle ilgili bilgilerin, çarpıtılarak bazı basın yayın organlarına servis edildiğini öğrenmiş bulunuyoruz. Bu yazılarda, raporlarda yer almayan iddialara da yer verilerek seçim öncesi şaibe yaratılması hedeflenmektedir.
Maliye Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından yapılan denetimlerin sonucu düzenlenen teftiş raporları, Savcılık tarafından incelenmiş ve Şişli Cumhuriyet Savcılığı tarafından ‘Kovuşturmaya Yer Olmadığına’ karar verilmiştir. Maliye Bakanlığı Teftiş Kurulu’nun, deyim yerindeyse ‘Öküz altında buzağı arayan’ bir tutumla İSMMMO’da aylarca sürdürdüğü incelemelerin sonuçları, siyasi bir linç aracına dönüştürülmek istenmiş, daha önce ‘Kovuşturmaya gerek olmadığı’ yönünde karar verilen dosyalar basına servis edilmiştir. İSMMMO’nun yönetiminin, hesabını veremeyeceği hiçbir uygulaması olmadığını kamuoyuna yeniden saygıyla duyururuz.”
(İstanbul/EVRENSEL)
www.evrensel.net