02 Haziran 2010 00:00

İzmir’de İsrail’e öfke

İsrail'in insani yardım konvoyuna saldırarak, yardım gönüllülerini katletmesine İzmir'de emek ve demokrasi güçleri öfke yağdırdı.

Paylaş

İsrail'in insani yardım konvoyuna saldırarak, yardım gönüllülerini katletmesine İzmir'de emek ve demokrasi güçleri öfke yağdırdı. Konak Sümerbank önünde toplanan KESK İzmir Şubeler Platformu ile siyasi partilerin yönetici ve üyeleri, İsrail'i ve İsrail'le gizli anlaşmalar imzalayan Hükümeti protesto etti.
Konak Pier önünde toplanan EMEP üyeleri sloganlarla Sümerbank önüne yürürken, ÖDP, SDP, EDP, TKP, ESP ile İHD'liler ve 78'liler Sümerbank önünde toplandı. "Katil İsrail İnsanlığa Hesap Verecek" pankartı arkasında yürüyen yüzlerce kişi, İsrail, ABD ve Hükümet aleyhinde sloganlar attı.
Cumhuriyet Meydanı'nda sonlandırılan yürüyüşün ardından Emek ve Demokrasi güçleri adına açıklama yapan KESK İzmir Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Ramis Sağlam, İsrail'in Gazze'ye uyguladığı abluka ile Filistinlileri ölüme mahkum ettiğini belirtti. Sağlam, son olarak yardım gemilerindeki insani yardım gönüllülerinin katledilmesiyle İsrail ve Arap işbirlikçileri başta olmak üzere bölgedeki tüm işbirlikçilerin kanlı yüzünün bir kez daha ortaya çıktığını dile getirdi. Emek ve Demokrasi güçleri adına hükümete seslenen Sağlam, "Siz İsrail'le yaptığınız anlaşmaları sürdürdüğünüz sürece İsaril'in katliamı devam edecektir" dedi.
(İzmir/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Saldırının hesabı dünya haklarına verilmeli

SONRAKİ HABER

Çanak anten tamir eden işçi çatıdan düştü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa