Temiz Enerji Platformu’ndan EMEP’e ziyaret

ORDU’da yaygınlaşan HES çalışmalarına karşı halkı aydınlatma mücadelesi veren, çeşitli çevrecilerin oluşturduğu Temiz Enerji Platformu...


ORDU’da yaygınlaşan HES çalışmalarına karşı halkı aydınlatma mücadelesi veren, çeşitli çevrecilerin oluşturduğu Temiz Enerji Platformu, köy gezileri yanında basın, kitle örgütleri ve parti ziyaretleriyle kamuoyu yaratmayı sürdürüyor.
Bu çalışmaları kapsamında Emek Partisi Ordu İl Örgütü’nü de ziyaret eden Platform adına konuşan Elektrik Mühendisi Coşkun Türkeli, “ İlimiz kapsamında HES projeleri oldukça fazla. Bu projeler yasal zorunlulukları yerine getirmeden yapılıyor. Amaç suya egemen olmaktır. Bu proje rant projesidir. Sermaye gruplarının çıkarına hizmet etmektedir. Halk bu konuda bilgisiz. Gittiğimiz köylerde ve kitle örgütlerinde gerçekleri öğrendiklerinde bizimle birlikte mücadele edeceklerini belirtmekteler. Bu proje geleceğimiz için bir tehdit oluşturmaktadır. Bu nedenle de durdurmak için çaba harcıyoruz. Partilerin, kitle örgütlerinin, muhtarların da desteğiyle suyumuza sahip çıkabiliriz.” Dedi.
Emek Partisi İl Başkanı Coşkun Özbucak da, Temiz Enerji Platformu’nun çalışmalarını takip ettiklerini, kendi politikalarıyla örtüştüğü için sevindiklerini ve bu konuda her türlü desteği vereceklerini, çalışmaların büyümesi için çaba harcayacaklarını belirtti. Karşılıklı görüş alışverişi ile geçen ziyaret sonrası mücadelenin ortaklaştırılması ve büyütülmesi için her kesimi katmanın gerekliliği vurgulandı. (Ordu/EVRENSEL)
www.evrensel.net