10 Temmuz 2010 00:00

zama zingo

* Kanıt başlamış, hani delilli cinayet çözme dizisi.

Paylaş

* Kanıt başlamış, hani delilli cinayet çözme dizisi. Son sahne, kelepçeli sanıkların ağır çekimde adliye koridorunda karşılaşması, CNBC-e’de yayınlanan yabancı dizilerden bayağı tanıdık. Ama asıl, dizinin bütün ruhu Samanyolu kıvamında. Canlandırma kısımları, epey zayıf, abartılı oyunculuklarla çevrilmiş. Sevil Atasoy, tıbbi ya da hukuki açıklama falan yapmıyor, anlatıcı olarak arada görünüyor, hatta “mükemmel cinayet” planlayanları yargılıyor. Gerçek Kesit’teki Perihan Savaş’ın itici versiyonu. Tahammül edebildiğim kadar izledim, sonra Samanyolu’na geçtim. Madem izliyorum, aslına bakayım biraz diye. Sonra onu da neden izlemediğimi hatırladım. İlle ibret alacaksınız benden ibret alın da vaktinizi bunlarla kaybetmeyin.
* Küçük sırlar, büyük laflar. Hem de boyundan büyük. “Kimseye benzemeyen ama herkes gibi olanların hikayesi”ymiş. Ama biraz düşünün de anlamlı bir laf edin, değil mi?
* Demet Akalın’ların Evlilik Hayatı programı bitmemiş, sadece haftanın her günüyken bir güne düşürülmüş. Bu yakında gider demek oluyor herhalde. Ama bu durumda, çözmek için saatlerimi harcadığım karmaşık ilişkiler nedeniyle yayından kaldırılmış olmuyor mu yani? Hani yapımcının nikahında şahit olanların programı gelin evi terk edince yayından kalkmış olur sonucuna vardıydık...
* Tamer Karadağlı, “Çocuklar Duymasın’ı çekmek benim için milli bir görev” demiş. Bababababa!..
ÇAĞDAŞ GÜNERBÜYÜK
ÖNCEKİ HABER

Benim anadilim de, senin anadilin de bizimdir

SONRAKİ HABER

İşten atılan işçiler için destek eylemi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa