12 Temmuz 2010 00:00

KAMP YAKLAŞIYOR HEYECAN ARTIYOR

DÜNYANIN dört bir yanından gelecek gençlerle birlikte, kardeşçe bir dayanışmayla kurulan on günlük bir yaşam örneği yaratmak üzere düzenlenen kampın çalışmaları hızla devam ediyor.

Paylaş

DÜNYANIN dört bir yanından gelecek gençlerle birlikte, kardeşçe bir dayanışmayla kurulan on günlük bir yaşam örneği yaratmak üzere düzenlenen kampın çalışmaları hızla devam ediyor. Çalışmalara Ankara’dan katılan ve kampa gelmeye karar veren Eren Yılmaz ve Onur Tunç’la, kampa doğru giden yaşamlarını ve kamptan beklentilerini konuştuk.
Eren Yılmaz, İncirli Endüstri Meslek Lisesi’nde okuyor. Birkaç gün önce OSTİM’de bir atölyede stajına başlamış. Eren’e önce stajının nasıl geçtiğini soruyoruz. “Bayağı zor geçiyor. On saat ayakta çalışıyorum. Her gün aynı işi yaptığın için bildiğin makine gibi oluyorsun. Yarım saat yemek molası, çay molası bile yok” diyor. Eren, staja başladığı için kamp çalışmasına daha az katkıda bulunmaktan şikayetçi. Ancak bu yılki kampın geçen sene katıldığı kamptan daha önemli olacağını söylüyor kendisi için. “Bir rahatlama olacak” diyor. Bu yıl kamptan önce çalıştığı için kendisi için tam anlamıyla bir tatil olacağını söylüyor. Kampta, OSTİM’de gördüğü çalışma yaşamının zorluklarını, sorunlarını paylaşacak olma fikri rahatlatıyor Eren’i. “Hem maddi yönden uygunluğu hem de her şeyi birlikte, paylaşarak yapmamız açısından benim gibi çalışan arkadaşların kampa gelebilmesini çok isterdim” diyor. Bundan önceki bütün tatillerini ailesiyle birlikte geçirmiş olan Onur Tunç da İncirli Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi. Onur, “Ben 12 senedir ailemle tatil yapıyordum. Burada daha rahat olacağımı ve bilgileneceğimi düşünüyorum” diyor. İlk defa böyle bir kampa katılacağından ötürü biraz çekinceli olan Onur, “Bence fazla güzel olmayacak. Ama yine de katılmak istiyorum” diye ekliyor. “Ben oraya geldikten sonra yaşamımın değişmesini istiyorum. Kötü alışkanlıklarımı, hayatımda benim yüzümden kötü giden her şeyi orada bırakmak istiyorum” diyerek kamptan beklentisini açıklıyor Onur. “Oradan geldikten sonra okuluma dört elle sarılmak istiyorum, kamptan değişerek dönmeyi umuyorum ve kampın nasıl olacağını merak ediyorum” diyor. (Ankara/EVRENSEL)
Hüseyin Arslan
ÖNCEKİ HABER

Kaman Kalehöyük Müzesi açıldı

SONRAKİ HABER

Askeri miğferle öldürdüğü iddia edilen astsubay FETÖ'den tutuklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa