02 Ağustos 2010 00:00

Türkiyeli kadın atletlerin ikinci zaferi

İSPANYA’nın Barcelona kentinde gerçekleştirilen 20. Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda Türkiyeli kadın atletler ikinci madalyayı kazandı

Paylaş

İSPANYA’nın Barcelona kentinde gerçekleştirilen 20. Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda Türkiyeli kadın atletler ikinci madalyayı kazandı. 10 bin metrede Elvan Abeylegesse’nin aldığı birinciliğin ardından önceki gün de kadınlar 100 metre engellide yarışan Nevin Yanıt Avrupa Şampiyonu oldu. Bu dalda tarihte ilk kez bir Türkiyeli atlet final koşarken 24 yaşındaki Yanıt, altın madalyanın yanında Türkiye rekorunu da kırdı. Mersinli Nevin Yanıt 2. olan İrlandalı Derval O’Rourke’ye 2 salise fark atarak 12.63’lük dereceyle yarı finalde geliştirdiği 12.71’e indirdiği Türkiye rekorunu bir kez daha kırdı.
Nevin Yanıt, yarışın ardından büyük bir sevinç yaşarken, saha içinde attığı tur ayakta alkışlandı.
EMEĞİMİN KARŞILIĞINI ALDIM
Yanıt daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada ise “Resmen delirdim. Gerçekten çok büyük bir mutluluk. İstediğim, hayal ettiğim şeydi. İnanmayacaksınız belki, ama 12.63 diye bile yazmıştım” diye konuştu.
24 yaşındaki Yanıt, birinciliği hakettiğini belirterek, “Çok çalıştım. Ne olursa olsun pes etmedim, yılmadım. Emeğimin karşılığını aldım. Onun için şükrediyorum, anne baba sizi çok seviyorum” dedi.
16 Şubat 1986 İçel doğumlu olan Nevin, en son 2009 Akdeniz Oyunları’nda altın madalya kazanmıştı.
(HABER MERKEZİ)
ÖNCEKİ HABER

KOBANİ SINIR KAPISI AÇILSIN TALEBİ

SONRAKİ HABER

Nijerya'da göçün sebebi yoksulluk ve işsizlik

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa