22. Uluslararası Gençlik Kampı başlıyor

Hazırlıkları aylardır devam eden Uluslar arası Gençlik Kampı bugün başlıyor. 12 Ağustoüs’a kadar devam edecek olan kampta, konserlerden atölye çalışmalarına, söyleşilere ve gezilere kadar pek çok etkinlik yapılacak.


Hazırlıkları aylardır devam eden Uluslar arası Gençlik Kampı bugün başlıyor. 12 Ağustoüs’a kadar devam edecek olan kampta, konserlerden atölye çalışmalarına, söyleşilere ve gezilere kadar pek çok etkinlik yapılacak. Gençler kamp boyunca karşılıklı olarak farklı kültürleri tanıma fırsatı da bulacak.
Dünyanın dört bir tarafından gelerek İzmir Selçuk Pamucak Plajında buluşan gençler, 10 gün boyunca birlikte üretip, birlikte paylaşarak “dünya gençleri kardeştir” mesajını dünyaya duyuracak. Moğollar, Metin Kahraman, Suren Asaduryan, Laterna gibi bir çok sanatçının konserleriyle eğlenecek olan gençler, ayrıca fotoğraf, edebiyat, kukla, sinema ve resim-heykel atölyeleriyle de yaratıcılıklarını geliştirecek. Efes Antik Kendi, Meryem Ana Köyü ve Şirince Köyüne tarihi geziler yapacak olan gençler, bunların yanı sıra “Savaş, barış emperyalizm”, “Kriz, gençlik, gelecek”, “Çevre sorunu”, “Uluslararası gençlik mücadelesi” başlıklarıyla formlar düzenleyerek bilgi ve birikimlerini paylaşacak.
Türkiye, İspanya, Brezilya ve Tunus’tan gençlerin çağrıcılığını üstlendiği buluşmaya, onlarca ülkenin yüzlerce üniversitesinden, lisesinden ve sanayi sitesinden binlerce genç katılacak. İşsizliğin ve eğitimsizliğin kader haline getirilmeye çalışıldığı bir dönemde, geleceksiz bırakılan, savaşlara yollanan dünya gençleri, iş, eğitim, barış için bir araya gelip, özlemlerini yoğuracak, umudu mayalayacak. Latin Amerika, Avrupa, Ortadoğu, Balkanlar, Kafkasya ve Türkiye’den binlerce gencin katıldığı kamp, 12 Ağustos tarihinde son bulacak.
KATILACAK ÜLKELER
Almanya, ABD, Arnavutluk, Azerbaycan, Brezilya, Bulgaristan, Danimarka, Dminik Cumhuriyeti, Ekvador, Ermenistan, Filistin, Finlandiya, Fransa, Gana, Hindistan, İngiltere, İspanya, İsviçre, İtalya, Kanada, Kazakistan, Kıbrıs, Kolombiya, Lübnan, Nijerya, Norveç, Pakistan, Suriye, Tunus, Türkiye, Venezuela, Yunanistan.
(İzmir/EVRENSEL)
www.evrensel.net