Fotoğraf: AA

Zeytinburnuspor’un ‘rehin’ isyanı

Süper lig takımlarında milyon dolarla futbolcu transferleri gerçekleştirilirken Spor Toto Üçüncü Lig 3. Grup takımı Zeytinburnuspor, kamp yaptığı Bolu’da konaklama ücretini ödeyemediği için otelde rehin kaldı.


Süper lig takımlarında milyon dolarla futbolcu transferleri gerçekleştirilirken Spor Toto Üçüncü Lig 3. Grup takımı Zeytinburnuspor, kamp yaptığı Bolu’da konaklama ücretini ödeyemediği için otelde rehin kaldı. Gazetemizin baskıya girdiği saatlerde sporcuların bekleşiyi sürüyordu.
Olay 14 gün önce kamp çalışmaları için Yıldız Termal Otel’e yerleşen Zeytinburnuspor hazırlıklarını tamamlayarak önceki gün otelden ayrılmak istemesiyle patlak verdi. Fakat otel yönetimi, yaklaşık 28 bin TL tutarındaki otel ücretinin ödenmesini talep etti. Zeytinburnuspor takımı, paranın ödenmesi için kulüp yöneticileriyle irtibat kurmak istedi ancak bir türlü ulaşamayınca otelde rehin kaldı.
‘BUNLAR SIKINTIYA ALIŞIK DEĞİLLER’
Zeytinburnuspor Yardımcı Antrenörü Vural Kaya, iki gündür beklediklerini ifade ederek, “Hâlâ bir ses haber yok. Artık futbolcularım çok gergin dakikalara girdiler. Bundan sonra bu arkadaşlarımızı nasıl tedavi edeceğiz. Bizim için çok büyük sıkıntı. İlk akşam kaldık hadi olayın sıkıntısı vardı. Gece tertipledik biraz eğlendik. Dün akşamdan itibaren 12-13 tane oyuncum gelip ne zaman gidiyoruz çok sıkıldık dediler. Gözleri doldu ağlayacaklar. Bunlar çocuk. Bu tip sıkıntılara da alışkın değiller. Anneler babalar telefon açtılar. Biz gelelim borcunu ödeyip alıp gidelim dediler. İki günlük izin günleri vardı. Bugün saat 5’te tesislerde buluşup son hazırlıklarına başlayacaktık. Bu izin heba oldu. Çok gerginler inanılmaz sıkıntılar. Hiç kimsenin cebinde para kalmadı. Bu çocukların beyninden bunu nasıl sileceğiz bilemiyorum. Bu yönetimi de Allah’a havale ediyorum” diye konuştu.
FUTBOLUN ADALETİ
Kaya, sözlerine şöyle devam etti: “Şu açıklamalarımızla belki bizim kafalarımız kopacak! Türkiye’de futbolun adaleti budur. Biraz fazla dik konuşan gerçekleri dile getirenler kolay kolay barınamıyor hiçbir kulüpte. Böyle insanlar, böyle gençlerin elinden hangi spor dalı olursa olsun ellerini çeksinler yapmasınlar. Ben şu an görevimi bırakmaya hazırım. Çocukların haklarını ödesinler bırakmaya hazırım. Bütün herkese sesleniyorum bu tip insanları camianızın içine sokmayın. Bu insanlar nasıl dolaşacaklar. Ayıp günah. Zeytinburnu’nun yüzüne nasıl çıkacak bu adamlar”
Kaya, İstanbul’a döndüklerinde bu durumun sürmesi halinde tepki göstereceklerini söyleyerek, kulüp yöneticilerinden kimsenin gelmemesi durumunda kendi çabalarıyla para toplayıp otelden ayrılmayı düşündüklerini kaydetti. Kaya, “Dün akşam gelen telefona göre 10.30’da geleceklerdi. Saat 11 hâlâ gelen giden yok. 12’ye kadar süre verdik. Bu saate kadar gelmezlerse biz de kendi ölçülerimizle kendi eşimizle paralar bulacağız, senede imza atacağız bu çocukları buradan çıkartacağız. Gerekirse biz kalacağız ama çocukları buradan çıkartacağız. Bugün bu takımı buradan çıkartacağız” diye konuştu.
YÖNETİCİLERE ÇATTI
Takım Kaptanı Caner ise “Bu rezilliği yaşıyoruz. Böyle yöneticiler olduğu sürece Türk futbolunun ilerleme şansı çok azdır” diye konuştu. İkinci kaptan Hakan Sayar da yönetim gitmediği sürece ne idmana ne de maçlara çıkacağını dile getirdi. Sayar, “Bunlar gidecekler. Bana diyecekler ki 1lira vermeden oynayacağız desinler, terimin son damlasına kadar oynarım. Bunlar olduğu sürece ne maça çıkar ne antrenmana çıkarım” İfadelerini kullandı.
(Bolu/CİHAN)
www.evrensel.net