zama zingo

 • * Hayat Gezince Güzel diye bir program yapmışlar. Ne güzel demişler de, televizyonu başındaki insana nispet yapar gibi, biraz ayıp olmuyor mu?


  * Hayat Gezince Güzel diye bir program yapmışlar. Ne güzel demişler de, televizyonu başındaki insana nispet yapar gibi, biraz ayıp olmuyor mu?
  * Birçok oyuncu ancak televizyona çıkınca tanınıyor. Buna alışığız. Yıllarca tiyatroya, sinemaya emek veriyorlar ama bir dizide göründüler mi bir anda herkes onları bilmeye başlıyor. Ama yıllarca televizyona çıkanlar için bir kırılma noktası var mı? Varmış. Gamze Topuz, genç bir oyuncu, uzun süre olmasa da, televizyon seyircisinin yabancısı olduğu bir yüz değil. Ama ne zaman Çarkıfelek’e hostes oldu, Mehmet Ali ile atışmaya başladı, o zaman oldu. Ünlü muamelesini yeni görmeye başladı.
  * Arka Sıradakiler dizisi doğurmuş. Dizi devam edecek ama artık çocukları daha fazla lisede tutmayı başaramayacakları için hikaye başka yöne gidecek. Hoş, zaten okuldayken de maşallah liseli havasını çoktan bırakmış aksiyona girmişlerdi. Kaçırmalar, çatışmalar gırla gidiyordu. Öğretmen Kemal diye de bir dizi daha yapılacakmış, adı gibi Kemal hoca başka öğrencilerle... Birini tercih etmek gerekse, benim eğilimim Öğretmen Kemal’den yana olur, her ne kadar bu kez zengin lisesinde olacakmışsa da. Çünkü Arka Sıradakiler, artık uzatmaları oynadığı için, uzatılan dizi sendromunun özelliklerini gösterecek. Yani, sünecek. Dizide hastanelik olmayan karakter kalmadı, şimdi ikinci tura mı başlayacaklar?
  ÇAĞDAŞ GÜNERBÜYÜK
  www.evrensel.net