TGC 3. Babıali Şenlikleri Başlıyor

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti(TGC) tarafından düzenlenen Babıali Şenliği’nin üçüncüsü 30 Eylül-3 Ekim tarihleri arasında Sultanahmet Parkı’nda yapılacak. Şenlik süresince, gazeteler, dergiler, yayınevleri, internet siteleri ve ajanslar okurlarıyla, televizyon kuruluşları izleyicileriyle, radyolar da dinleyicileriyle buluşacak. Başta sivil toplum kuruluşları olmak üzere kamu ve özel kuruluşların da destek verdiği etkinlikler 29 Eylül tarihinde düzenlenecek Boğaz Gezisi ile başlayacak.


TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti(TGC) tarafından düzenlenen Babıali Şenliği’nin üçüncüsü 30 Eylül-3 Ekim tarihleri arasında Sultanahmet Parkı’nda yapılacak. Şenlik süresince, gazeteler, dergiler, yayınevleri, internet siteleri ve ajanslar okurlarıyla, televizyon kuruluşları izleyicileriyle, radyolar da dinleyicileriyle buluşacak. Başta sivil toplum kuruluşları olmak üzere kamu ve özel kuruluşların da destek verdiği etkinlikler 29 Eylül tarihinde düzenlenecek Boğaz Gezisi ile başlayacak. Resmi açılış 30 Eylül tarihinde Sultanahmet Parkı’ndaki Amfi Tiyatro’da TGC Başkanı Orhan Erinç, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İBB Kültür AŞ Genel Müdürü Nevzat Bayhan’ın katılımıyla yapılacak. Açılışın ardından başlayacak etkinlikler çerçevesinde, TGC başta olmak üzere, meslek kuruluşları, basın yayın kuruluşlarıyla birçok yayınevi kuracakları stantlarda ve etkinlik alanında imza günü, panel ve konserler düzenleyecek.
Şenliğin bir zamanlar basının kalbi olan Babıali’de gazetecileri bir araya getirerek dayanışma ruhunu da güçlendirdiğini belirten Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Sibel Güneş, şenliğe yalnız İstanbul’dan değil yerel medyadan da gazeteci arkadaşların katılacağını kaydederek, “Basın meslek örgütleri de şenliğe katılarak bize güç verecekler. Televizyonlar, gazeteler, radyolar, internet siteleri, yayınevleri şenliği zenginleştirecek. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti standında gazeteci yazar arkadaşlarımız imza günleri düzenleyecek. Bütün meslektaşlarımızı yönetim kurulumuz adına 30 Eylül-3 Ekim tarihleri arasında 3. Babıali Şenliği’ne davet ediyorum” dedi.(MEDYA SERVİSİ)
www.evrensel.net