Fotoğraf: AA

Taş ocağında göçük:1 ölü

İSTANBUL Sultangazi’de, bir taş ocağında çalışan kepçe operatörü meydana gelen toprak kayması sonucu, iş makinesiyle birlikte 60 metre yükseklikten yuvarlandı. Araçtan fırlayan işçi, düşen taşların altında kaldı


İSTANBUL Sultangazi’de, bir taş ocağında çalışan kepçe operatörü meydana gelen toprak kayması sonucu, iş makinesiyle birlikte 60 metre yükseklikten yuvarlandı. Araçtan fırlayan işçi, düşen taşların altında kaldı.
Sultangazi Cebeci Taş Ocakları mevkiindeki, Rol Yapı Taş Ocağında, saat 21.30 sıralarında, kepçe operatörü olarak çalışan evli ve 2 çocuk babası 35 yaşındaki Emin Kılıç, iddiaya göre kepçeyi büyük bir kayaya çarptı. Yerinden oynayan kaya parçası 60 metre yüksekten yuvarlanmaya başladı. Bu sırada meydana gelen toprak kaymasıyla beraber kepçe de yuvarlanmaya başladı.
Emin Kılıç kepçenin içinden fırlayarak, yaklaşık 60 metre sürüklendikten sonra kayan taşların ve toprağın içinde kalarak hayatını kaybetti. Emin Kılıç’ın cesedi, itfaiyenin yaklaşık bir saatlik çalışmasının ardından çıkarılabildi. Feci şekilde can veren Kılıç’ın, yakınları ve çalışma arkadaşları sinir krizi geçirdi. (İSTANBUL)
www.evrensel.net