05 Ekim 2010 00:00

Sağlık çalışanları adalet istiyor

Türk Sağlık–Sen, tüm sağlık çalışanlarının döner sermayelerinde artış yapılmasını talep ederek, Sağlık Bakanı Recep ...

Paylaş

Türk Sağlık–Sen, tüm sağlık çalışanlarının döner sermayelerinde artış yapılmasını talep ederek, Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın “Doktorlarımızın maaşlarını yüzde 30’a kadar artırabiliriz. Artık günaşırı nöbet tutmayı kaldırıyoruz. Bir asistan en sık 3 günde bir nöbet tutacak” sözlerine tepki gösterdi.
Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ın bir açılışta doktor maaşlarının yüzde 30 artabileceğini söylemesinden sonra Türk Sağlık–Sen sağlık çalışanları arasında uçurumların genişleyeceğini ifade ederek tepki gösterdi. Sendika olarak tüm sağlık çalışanlarının döner sermayelerinde artış yapılmasını istedi.
Diğer sağlık çalışanlarının maaş artışlarından bahsedilmemesine tepki gösterdiklerini dile getiren Türk Sağlık–Sen, Bakan Akdağ’a sağlık çalışanları adına şöyle sorular yöneltti:
“Bir ekip hizmeti olan sağlık hizmetlerinin yürütülmesinde diğer personelin haklarından niye bahsetmiyorsunuz? Yoksa onları sağlık personeli olarak görmüyor musunuz ? Hekim dışı sağlık çalışanlarına üvey evlat muamelesi tavırlarından ne zaman vazgeçeceksiniz?”
(ANKARA)
ÖNCEKİ HABER

GÜNCEL

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Aybet: Gazetecilikten mahkum olan yok

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa