17 Şubat 2011 05:06

Tüm Bel-Sen Ordu Kongresi yapıldı

ORDU Belediyesi, ilçe ve belde belediyelerinde örgütlü olan Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm Bel-Sen) Ordu Şubesi 4. Olağan Genel Kurulu’nu önceki gün OBKT Salonu’nda gerçekleştirdi. Seçime tek liste ile gidildi. Genel Kurul’a Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun, CHP, EDP,

Tüm Bel-Sen Ordu Kongresi yapıldı

Paylaş
Coşkun Özbucak

ORDU Belediyesi, ilçe ve belde belediyelerinde örgütlü olan Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm Bel-Sen) Ordu Şubesi 4. Olağan Genel Kurulu’nu önceki gün OBKT Salonu’nda gerçekleştirdi. Seçime tek liste ile gidildi. Genel Kurul’a Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun, CHP, EDP, Emek Partisi, KESK’e bağlı sendikalar, Belediye-İş, Tek Gıda-İş, Haber-İş temsilcileri de katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Şube Başkanı Özcan Çelebi, 20 yıldır nasıl bir sendika istediklerini her platformda vurguladıklarını belirtti. Konuşmasının devamında “Grevli toplu sözleşmeli sendika için yola çıktık. Mücadelemizin istediğimiz gibi sonuçlanmaması bizi yıldırmadı. Sendikaların önündeki engeller hala duruyor. Anayasa değişikliği ile kamu emekçilerinin grev hakları da ellerinden alınıyor. Haklarımızı elimizden alan bir iktidarla karşı karşıyayız. Ayrıca nüfusu 10 binin altında olan belediyelerin de bundan sonra işleri zor. Nüfusa göre gelirleri olacağından maaş ödemeleri ve halka hizmet konusunda sıkıntılar yaşanacaktır. Bunu siyasi partiler de gündemlerine almalılar” dedi.
Belediye Başkanı Seyit Torun, Eğitim Sen Şube Başkanı Ahmet Süngü, Emek Partisi İl Başkanı Hikmet Poyraz, Belediye Meclis Üyesi Kemal Sarı, Belediye-İş Ordu Şube Başkanı Selim Yöndem konuşmalarında birlikte mücadeleyi vurguladılar.
Tek liste ile gidilen seçimde Yönetim Kurulu: Ruhsar Okur, Funda Altuntaş Yılmaz, Kemal Yıldız, İbrahim Korkmaz, Hüseyin Kaşdan, Özcan Çelebi, Benan Kılıç’tan; Denetleme Kurulu: Hüseyin Hazır, Zeki Kaştan, Adem Ateş’ten; Disiplin Kurulu: Cevdet Çağlar, Ramis Lafçı, Şevket Özdeniz, Metin Yurdakul, Birol Bakoğlu’dan; Genel Merkez Delegesi: Hüseyin Kaşdan, Bahri Poyraz, Özcan Çelebi, Nuray Alan, Yener Usta’dan oluştu. (Ordu/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Sağlık-Sen: 4-c’linin de ailesi var

SONRAKİ HABER

Saadet Partisi, 277 belediye başkan adayını açıkladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa