11 Mart 2011 11:23

BDP ve Başkale Belediyesi'ne saldırıya tepki

VAN’ın Başkale ilçesinde BDP İlçe binası ve belediyeye yapılan saldırı, binlerce kişinin katıldığı yürüyüşle protesto edildi.Başkale eski Belediye Başkanı AKP’li Ejder Yağızer’in kardeşi Çetin Yağızer ve oğlu Lokman Yağızer’in, BDP ilçe binasını ve Başkale Belediye binasını basarak 6 kişiyi dar

BDP ve Başkale Belediyesi'ne saldırıya tepki

Paylaş

Başkale eski Belediye Başkanı AKP’li Ejder Yağızer’in kardeşi Çetin Yağızer ve oğlu Lokman Yağızer’in, BDP ilçe binasını ve Başkale Belediye binasını basarak 6 kişiyi darp etmesi, yapılan kitlesel yürüyüşle protesto edildi. Kepenklerin açılmadığı ilçede, Van Belediye Başkanı Bekir Kaya ile BDP’li belediye başkanları BDP İl Eş Başkanları Cüneyt Caniş ve Fevziye Şiran, İHD yöneticilerinin bulunduğu kitle BDP ilçe binası önünde bir araya gelerek Çarşı Meydanı’na kadar yürüyüş düzenledi.

Yürüyüşün ardından konuşan BDP İl Eş Başkanı Cüneyt Caniş, saldırıyı sert sözlerle kınadı. Saldırılara sessiz kalmayacaklarını dile getiren Caniş, saldırının bireysel olmadığını belirtti. BDP’ye karşı dönem dönem “devlet eliyle harekete geçen karanlık güçlerin” bulunduğuna işaret eden Caniş, yapılan saldırılara Kürt halkının ve kendi parti örgütlerinin sessiz kalmayacağını da belirtti. (VAN)

ÖNCEKİ HABER

İklim fonları amacı dışında kullanılıyor

SONRAKİ HABER

Sudan’da eylemler sürüyor: Eczacılar başkentte greve başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa