22 Ekim 2010 00:00

Aydın Doğan Petrol Ofisi’ni satıyor

DOĞAN Holding’in Petrol Ofisi’ndeki hisselerinin satışı için tekrar başlayan görüşmeleri iki şirket birden kamuoyuna duyurdu.

Paylaş

DOĞAN Holding’in Petrol Ofisi’ndeki hisselerinin satışı için tekrar başlayan görüşmeleri iki şirket birden kamuoyuna duyurdu.
Doğan Şirketler Grubu Holding AŞ, “Petrol Ofisi AŞ sermayesinde sahip olduğu hisselerin tamamının, Petrol Ofisi AŞ’de yönetim ortağı olduğumuz OMV Aktiengesellschaft’a satılmasına yönelik olarak 18.11.2009 tarihinde son verilen görüşmelere, kaldığı yerden devam edilmesine karar verilmiştir. Halen Petrol Ofisi AŞ sermayesinde Şirketimizin yüzde 54.17, OMV’nin yüzde 41.58 oranında hissesi bulunmaktadır’’ açıklamasını yaptı.
OMV’den yapılan açıklamada ise şu ifadeler yer aldı: “OMV ve Doğan Holding arasında daha önce başlayan ve 18 Kasım 2009’da kamuoyuna yapılan bir açıklama ile sona erdirildiği duyurulan görüşmeler, mevcut hisse alım pazarlıklarının temelini oluşturuyor. OMV 2006 yılında Petrol Ofisi’nin yüzde 34’lük hissesini satın alarak Türkiye pazarına girmiş ve sonrasında Petrol Ofisi’ndeki hisse oranını yüzde 41.58’e çıkarmıştır. Doğan Holding yüzde 54.17’lik hissesi ile Petrol Ofisi’nin ana hissedarıdır.”
Açıklamada ayrıca, 2 bin 500 istasyonu ile Petrol Ofisi’nin pazarın yüzde 27’sine sahip olduğu belirtildi.
(EKONOMİ SERVİSİ)
ÖNCEKİ HABER

Anakonda’da mücadele büyüyerek devam ediyor

SONRAKİ HABER

Twitter’da her 30 saniyede bir 'kadın tacizi vakası' görülüyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa