24 Kasım 2010 00:00

Diyarbakır’da ‘taşeron işçi’ statüsüne tepki

DEV Sağlık-İş Sendikası, Dicle Üniversitesi sağlık sektöründe çalışan laborant, hemşire ve röntgencilerin “taşeron işçi” statüsü ile çalıştırılmasını protesto etti.

Paylaş

DEV Sağlık-İş Sendikası, Dicle Üniversitesi sağlık sektöründe çalışan laborant, hemşire ve röntgencilerin “taşeron işçi” statüsü ile çalıştırılmasını protesto etti.
Dev Sağlık-İş Sendikası, Dicle Üniversitesi sağlık sektöründe çalışan laborant, hemşire ve röntgencilerin “taşeron işçi” statüsü ile çalıştırılmasına Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimlik binası önünde yaptığı basın açıklaması ile tepki gösterdi.
Açıklamaya Dev Sağlık-İş Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, BDP Diyarbakır İl Başkan Yardımcısı Mehmet Aksünger, Tabipler Odası, SES, Tüm Bel-Sen ile Eğitim Sen temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda kişi katıldı. Açıklama yapan Dev Sağlık-İş Diyarbakır Şube Başkanı Sedat Aydın, “Bugün burada insanlık, kutsal sağlık hizmeti, bilim ve hukuk adına utanç verici, yasa dışı bir ‘satış’ işlemi yapılıyor” dedi. Hastanede çalışan 1060 işçinin “taşeron işçi” statüsünde çalıştırılmasının hileli bir oyun olarak değerlendiren Aydın, hastane yönetiminin kanuna karşı ihalede ısrar ettiğini söyledi. Arzu Çerkezoğlu ise, yıllardır bu iş yerlerinde taşeron çalıştırma sistemi ile mücadele ettiklerini dile getirerek, artık hiçbir yerde taşeron sisteminin uygulanamaz olduğunu söyledi. Tüm Bel-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Edip Yaşar ise, sağlık işçilerinin mücadelelerini desteklediklerini ve her zaman bu mücadelede onların yanlarında olacaklarını belirtti.
(DİYARBAKIR)
ÖNCEKİ HABER

Sen misin polise kimlik soran

SONRAKİ HABER

Çavuşoğlu: ABD'de FETÖ tutuklamaları başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa