‘İlerleyen demokrasi değil gericilik’

BAŞBAKAN'IN Rektörlerle yaptığı toplantısını protesto eden öğrencilere yönelik saldırılar Kütahya'da da protesto edildi.


BAŞBAKAN'IN Rektörlerle yaptığı toplantısını protesto eden öğrencilere yönelik saldırılar Kütahya'da da protesto edildi. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğrencileri, bir öğrencinin bebeğini kaybetmesine kadar varan olaylara Cumhuriyet Caddesi'nde yaptığı yürüyüşle tepki gösterdi.
Emek Gençliği, Öğrenci Kolektifi ve Genç-Sen'in ortaklaşa yaptığı yürüyüşe; Eğitim Sen ve SES de destek verdi. Küçük Park önüne kadar yürüyen gençler burada bir basın açıklaması yaptılar. Açıklamada; “12 Eylül Anayasa Referandumu’ndan sonra ülkenin demokratikleşeceği, özgürlüklerin artacağı, darbeyle ve darbecilerle hesaplaşılacağı ‘İleri demokrasi’ye geçileceğini söyleyen AKP Hükümeti’nin üniversitelere saldırıları günden güne artmaktadır. Özgürlüğü türbana indirgeyip, özgür düşünceleri üniversitelerden polis yoluyla uzaklaştırmak isteyen AKP 'ye geçit vermeyeceğiz. Dolmabahçe'ye yürümek isteyen üniversite öğrencilerin şiddete maruz kalması ve hamile bir kadına atılan tekmeler ‘hangi ileri demokrasinin ürünü’dür” denildi. (Kütahya/EVRENSEL)
www.evrensel.net