İÜ

İÜ'de gerginlik

İstanbul Üniversitesi'nde DYG’li(Yurtseverler) ve TKP’li öğrenciler arasında Pazartesi günü başlayan gerginlik, Salı ve bugün de devam etti. Yurtsever öğrencilerin, TKP’lilerin afişlerindeki bazı maddelerden rahatsız olduklarını dile getirmelerine rağmen, TKPli öğrencilerin afişi asma konusundaki ısrarı iki grubu karşı k

İstanbul Üniversitesi'nde DYG’li(Yurtseverler) ve TKP’li öğrenciler arasında Pazartesi günü başlayan gerginlik, Salı ve bugün de devam etti. Yurtsever öğrencilerin, TKP’lilerin afişlerindeki bazı maddelerden rahatsız olduklarını dile getirmelerine rağmen, TKPli öğrencilerin afişi asma konusundaki ısrarı iki grubu karşı karşıya getirdi.

Pazartesi günü; üniversitenin Edebiyat Fakültesindeki Hergele meydanında TKPli öğrencilerin astığı afişi indirmemesi üzerine Yurtsever öğrencilerin müdahalesiyle başlayan gerginlik sırasında çıkan kavgada 5 öğrencinin yaralandığı belirtildi.

Bugün yine aynı sebeple yaşanan gerginlik kavgaya dönüşmezken çevik kuvvet ve sivil polis ekipleri fakülte içerisine girdi.

Gerginliğin sebebi olan afişler, TKPli öğrenciler tarafından indirildikten sonra gruplar fakülteyi terketti. (İSTANBUL/EVRENSEL)

www.evrensel.net