09 Mart 2011 14:49

EMEP: Ankaralı bu zulmü hak etmiyor

Emek Partisi (EMEP) Ankara İl Başkanı Selma Gürkan, “Kar yağışı ranta dayalı, kâr-zarar hesabı üzerinden sürdürülen ticari belediyecilik anlayışının sonuçlarını ve iflasını göstermiştir. Ankaralı bu zulmü hak etmiyor” dedi.EMEP İl Başkanı Selma Gürkan, Ankara’da günler öncesinden bilinmes

EMEP: Ankaralı bu zulmü hak etmiyor

Paylaş

EMEP İl Başkanı Selma Gürkan, Ankara’da günler öncesinden bilinmesine rağmen hayatı felç eden kar yağışıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Gürkan, mevcut belediyecilik anlayışı nedeniyle her kışı karla geçiren Ankara’nın, zamanı önceden belli olan yağışa göz göre göre teslim olduğunu belirtti.

İnsanların evlerine saatlerce yürüyerek gitmek zorunda kaldığını, trafiğin felç olduğunu hatırlatan Gürkan, “Kar yağışı ile birlikte alınması gereken tedbirlerden eser yoktu. Kent halkı yoğun bir şekilde yağan kar ile sanki kentte değil de köyde yaşıyormuş gibi kendi olanakları ile baş etmeye çalıştı” dedi.

Gürkan, Ankara Büyükşehir Belediye Melih Gökçek’in konuya ilişkin yaptığı açıklamaları da şu sözlerle eleştirdi: “Kar yağışının başlamasından 24 saat sonra ana yollara tuz atmayı marifet bilen belediye başkanı, Sıhhıye Meydanı’nda araç ve personel sayısını belirterek araçlardan sesli duyurular yapmakta. Ses aracının etrafında ise atılan tuzlardan oluşan su göletleri ve balgama dönüşmüş kar yığınları yayaların yolda ilerlemesini adeta engelli atlamaya çevirmektedir. Ana caddelerin dışında ise belediyeden eser bulunmamakta”.

Halka hizmet vermeyi değil, rantı önceliğine alan anlayışın halkı bir kez daha mağdur ettiğini vurgulayan Gürkan, “Aslında bu son kar yağışı ranta dayalı, kar zarar hesabı üzerinden ticari belediyecilik anlayışının sonuçlarını ve iflasını göstermiştir. Ankaralı bu belediye zulmünü hak etmiyor. Bu piyasacı belediyecilik anlayışının karşısında, yaşanan sorunların çözümü demokratik halkçı belediyecilik anlayışıyla mümkün olabilecektir. Ankaralı da kendi çözümünü oluşturmaya muktedirdir” dedi. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

8 Mart’tan sonra da

SONRAKİ HABER

Galatasaray, MKE Ankaragücü’nü 6-0’la geçti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa