4-c’lilerin aileleri de  yok sayıldı

4-c’lilerin aileleri de yok sayıldı

TÜRK Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, 4-c’li personele aile yardımı ödeneği  verilmemesine tepki göstererek, 4-c’lilerin ailelerinin de yok sayıldığını söyledi.  Yokuş dün yaptığı yazılı açıklamada, 4-c’lilerin tüm diğer hakları ile birlikte aile yardımı haklarının da gasbedildiğine dikkat &cce

TÜRK Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, 4-c’li personele aile yardımı ödeneği  verilmemesine tepki göstererek, 4-c’lilerin ailelerinin de yok sayıldığını söyledi.  Yokuş dün yaptığı yazılı açıklamada, 4-c’lilerin tüm diğer hakları ile birlikte aile yardımı haklarının da gasbedildiğine dikkat çekti.

Torba yasanın Ek 8. maddesine dayanarak, 4-c statüsündeki personelin aile yardımı ödeneği hakkının elinden alındığına dikkat çeken Yokuş, bu haktan 40 bine yakın 4-c’li çalışanın yararlanamadığını belirtti. Bu adaletsiz uygulamanın Anayasanın “eşitlik” ilkesini de açıkça ihlal ettiğini kaydeden Yokuş, hükümetin kamu çalışanlarına yaptığı ayrımcılık ile sınıfta kaldığını dile getirdi. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net