09 Mart 2011 11:29

Emekli zammı ödenecek mi?

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer’e, SSK ve Bağ-Kur emeklisine Ocak 2003’te ve Ocak 2006’da ödenmesi gereken yüzde 3.25 ve yüzde 2.25 oranındaki zamların ödenip ödenmeyeceğini sordu.CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, TBMM Başkanlığına, Çalışma ve Sosyal G&

Emekli zammı ödenecek mi?

Paylaş

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer’e, SSK ve Bağ-Kur emeklisine Ocak 2003’te ve Ocak 2006’da ödenmesi gereken yüzde 3.25 ve yüzde 2.25 oranındaki zamların ödenip ödenmeyeceğini sordu.

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, TBMM Başkanlığına, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer’in yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. SSK ve Bağ-Kur emeklilerine Ocak 2003’te verilmesi gereken yüzde 3.25 ve Ocak 2006’da verilmesi gereken yüzde 2.25 zamların hükümet tarafından bugüne kadar ödenmediğini belirten Kart, şu sorulara yanıt istedi: “Milyonlarca SSK ve Bağ-Kur emeklisine Ocak 2003’te ve Ocak 2006’da ödenmesi gereken yüzde 3.25 ve yüzde 2.25 oranındaki zamları, iş bu önergemiz üzerine bundan böyle ödeme yoluna gidecek misiniz?  Yargı kararlarına göre de emeklilerimize ödenmesi açıklık kazanan bu zamları hangi yasal ve insani gerekçelerle ödemiyorsunuz? Bundan böyle de ödememeye devam edecek misiniz? Haklı ve mağdur olduğu sabit olan yurttaşlarımızı dava açmaya zorlayarak, yurttaşlarımız ile devlet arasında ihtilafların katlanmasına neden yol açıyorsunuz?” (ANKARA)

ÖNCEKİ HABER

Yapılandırmalar için başvurular başladı

SONRAKİ HABER

SES Adana Şubesi yeni binasının açılışını gerçekleştirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa