09 Mart 2011 10:47

YSK’DAN AKP’YE RET

YÜKSEK Seçim Kurulu (YSK) yurt dışındaki vatandaşların bulundukları ülkelerde kurulacak sandıklarda oy kullanması için AKP’nin yaptığı başvuruyu reddetti.YSK, yurt dışındaki seçmenlerin bu yıl içinde yapılacak milletvekili seçimlerinde gümrük kapılarında oy kullanmalarına, bulundukları ülkelerde kurulaca

YSK’DAN AKP’YE RET

Paylaş

YÜKSEK Seçim Kurulu (YSK) yurt dışındaki vatandaşların bulundukları ülkelerde kurulacak sandıklarda oy kullanması için AKP’nin yaptığı başvuruyu reddetti.

YSK, yurt dışındaki seçmenlerin bu yıl içinde yapılacak milletvekili seçimlerinde gümrük kapılarında oy kullanmalarına, bulundukları ülkelerde kurulacak sandıkta oy kullanma ve elektronik oylama yöntemlerinin daha sonraki seçimlerde uygulanabilmesi için mevcut komisyonlarca çalışmalara başlanmasına karar vermişti. AKP de YSK’nın kararının düzeltilmesi için başvuruda bulunmuştu. Karar düzeltme başvurusunu değerlendiren YSK, başvuruyu reddetti. YSK, ilk kararında son gelen bilgiler ışığında yurt dışında sandık kurulması konusundaki belirsizliklerin devam ettiğini ifade ederek, “Seçim takviminin bu belirsizliklere göre oluşturulamayacağı, süre yetersizliği dikkate alındığında, bu seçimler için gümrük kapılarında oy kullanmalarının gerektiğine karar verildi” denildi. (ANKARA)

ÖNCEKİ HABER

'Kalem tutan ellerin değil insanlık suçu işleyenlerin peşine düşün'

SONRAKİ HABER

Aziz Kocaoğlu'dan İzmir'e yeniden adaylık talebi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa