06 Mayıs 2005 01:00

Tuncay ölüme mi terk edildi?

Soba yakarken tinerin tutuşması sonucu belden aşağısı yanan 23 yaşındaki Tuncay Erdoğan ölüme terk edildi. Yeşil kartlı olan Erdoğan'ı hastaneler 'yerimiz yok' gerekçesiyle kabul etmiyor. Yaklaşık bir aydan beri pansuman dahi yapılmadan evde yatan Erdoğan artık yürüyemiyor. Vücudundaki ağır yanıklar nedeniyle kemikleri gözüken ve yaralar nedeniyle koku yayılan Erdoğan acılar içinde kıvranıyor.

Paylaş
Tuncay Erdoğan askerden geldikten sonra İstanbul Büyükçekmece'de bulunan abisinin yanına çalışmak için geldi. Abisiyle birlikte iş buldukça çalışan Erdoğan geleli daha 5 ay olmuştu ki hayatını karartan kaza başına geldi. 6 Mart'ta ısınmak için sobayı yakmaya çalışan Erdoğan sobayı daha çabuk tutuşturmak için tiner kullandı. Ancak elindeki tiner bir anda tutuştu ve Erdoğan'ın belden aşağısı alev aldı. Yeşil kartlı olan ve acilen Vakıf Gureba Hastanesi'ne kaldırılan Erdoğan hastanede yaşadıklarını şu sözlerle anlatıyor: "Hastanede sadece yarayı temizlediler. 'Yerimiz yok' diye yatırmadılar. 16 saat boyunca o halde sedyede bekledim. Paramız olsaydı başka hastaneye giderdik. Sonunda Çapa Tıp Fakültesi'ne sevk ettiler..." Bir ay Çapa Tıp Fakültesi'nde yatan Erdoğan'ın tedavisi bu defa da "Senin refakatçin yok" gerekçesiyle yarım kaldı. Erdoğan, "Yerimden kalkamadığım için sedyeyle koridora koydular ve 6 saat boyunca bekledim. Sonra abim geldi ve 'Ben bu halde nasıl götüreyim' deyince bir gece daha hastanede kaldım. Hastane abime sürekli, 'Paranız varsa yatırın yoksa da hastanızı götürün' deyince abim de beni eve getirmek zorunda kaldı" dedi. Erdoğan, yeşil kartlı oldukları halde hastanenin kendilerine 700 milyonluk fatura çıkardığını ve borç bulup bu parayı ödediklerini dile getirdi. Tedavisi yarım kalan Erdoğan 8 gün boyunca pansuman dahi yaptıramadan abisinin evinde kaldı. Bu defa da iş buldukça çalışan abisi, 'Ben para kazanamıyorum, senin masraflarını karşılayamıyorum' diyerek Tuncay Erdoğan'ı ve annesini kapı dışarı etmiş. Anne Fatma Erdoğan da mecburen oğluyla birlikte Esunyurt'ta oturan kızının yanına gelmiş.

Bize yardım edin! Ardahan'dan oğluna bakmak için gelen Erdoğan, "Yol paramı da komşular kendi arasından toplayıp verdiler. Tuncay'ı görünce dünyam başıma yıkıldı" diyerek acısını dile getiriyor. Günden güne oğlunun gözünün önünde bittiğini söyleyen ve gözyaşları dinmeyen anne Erdoğan çaresizlik içinde, "Ne olur oğlumu kurtarın" diye feryat ediyor. 2 çocuk annesi abla Songül Erdoğan oturduğu bodrum katına 125 milyon kira veriyor. Eşinin asgari ücretle, bir okulda temizlik elemanı olduğunu belirten Songül Erdoğan, "Tuncay'ı tedavi etmeyi bırakın yiyecek ekmeği bile bulamıyoruz. Sağolsun komşular getiriyor" diyerek, içinde oldukları durumu anlatıyor.

Kokular geliyordu Olayı öğrendikten sonra sırayısla Şişli, Haseki ve Bakırköy Devlet Hastanesi'ne götüren Songül Erdoğan'ın komşusu Cafer Müşteki, "Yeşil kartlı olduğunu öğrendikleri zaman 'yerimiz yok' diyerek almıyorlar. Aynı özel hastane gibi davranıyorlar. Televizyonda başbakan konuştuğu zaman 'hastane kapılarında beklemeyeceksiniz' diyorlar ama bizi kapıdan içeri bile almadılar. Böyle bir şeyle karşılaşacağım aklıma gelmezdi" diye yaşadıklarını anlattı. Vücudundaki yanıklar ve yaralar nedeniyle Tuncay Erdoğan'dan kokular gelmeye başladığını kaydeden Müşteki, özel bir hastaneden doktor getirmek zorunda kaldıklarını söyledi. Doktorun sadece pansuman yaptığını belirten Müşteki, doktorun "Mutlaka bu durumdaki bir hastanın hastaneye yatması gerekir, yoksa iyileşmez" dediğini aktardı. Hastanelerle ve Esenyurt Belediyesi ile görüşmelerinin devam ettiğini söyleyen Müşteki, "Böyle giderse göz göre göre ölecek" dedi. Yaklaşık bir aydan beri evde tedavi edilmeyen Tuncay Erdoğan'ın durumu ise gün geçtikçe kötüleşiyor. Yürüyemeyen ve ihtiyaçlarını göremeyen Erdoğan'ın ağır yanıklarından dolayı vücudunda kemikleri gözüküyor artık. Vücudunda büyük yaralar açılan Erdoğan, artık acıdan sesini bile çıkaramıyor.

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Kepez Belediyesi'nde yüzde 15 zam

SONRAKİ HABER

Londra'da 1 milyon kişi Brexit'e karşı yürüdü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa