08 Mart 2011 10:33

Dersim ilçelerinde 8 Mart etkinleri

DERSİM’in Pertek ve Mazgirt ilçelerinde 8 mart etkinliklerle kutlandı. Emek Partili (EMEP) kadınlar ve Mazgirt Belediyesinin ortaklaşa düzenledikleri ve Mazgirt belediyesi kütüphanesinde etkinlik gerçekleştirildi. Belediye Başkan Vekili Hıdır Kolkıran , AKP iktidarının son 8 yılda kadına işsizlik, yoksulluk, kadın cinayetleri ve baskıdan başka

Dersim ilçelerinde 8 Mart etkinleri

Paylaş

DERSİM’in Pertek ve Mazgirt ilçelerinde 8 mart etkinliklerle kutlandı. Emek Partili (EMEP) kadınlar ve Mazgirt Belediyesinin ortaklaşa düzenledikleri ve Mazgirt belediyesi kütüphanesinde etkinlik gerçekleştirildi. Belediye Başkan Vekili Hıdır Kolkıran , AKP iktidarının son 8 yılda kadına işsizlik, yoksulluk, kadın cinayetleri ve baskıdan başka bir şey vermediğini söyledi. Emek Gençliği Üyesi Pelin Güngören, kadınların yoksulluk, işsizlik ve ezilen bir yapıdan çıkarılması ve diğer baskıcı güçlerin etkisinin son bulması talebini dile getirmeleri için çağrıda bulundu. Güngören, kadınların daha fazla mücadele içinde yer alması gerektiğini belirtti. Etkinlik şiir ve müzik dinletileriyle sona erdi.

Pertek Belediyesi ve Pertek Halk Meclisi Kadın Komisyonunun ortaklaşa düzenledikleri şenlikte, Pertekliler Müzisyen Cevdet Bağca ve yerel grupların müzikleriyle coştu. Pertek Belediye Başkanı Kenan çetin, kadınların belirli günlerde değil her zaman mücadelede ve alanlarda olması gerektiğin söyledi. Çetin, 8 mart nedeniyle görevini vekaleten Belediye Meclis Üyesi Zekiye Taşkala’ya devretti. Şenlikte, Zekiye Taşkala, ve Kadın Kültür Derneği Başkanı Gülizar Akyol da birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından Cevdet Bağca’nın konseriyle etkinlik devam etti. (DersimEVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

FT: Hükümeti eleştirmek zorlaşıyor

SONRAKİ HABER

Yunanistan'da yeni Savunma Bakanı görevine başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa