08 Mart 2011 10:23

CHP’ye il başkanı dayanmıyor

CHP’de Berhan Şimşek’in istifasıyla boşalan İstanbul İl Başkanlığı görevine getirilen Nebil İlseven görevinden istifa etti. İlseven, “53 gündür görev yapıyordum. 20 yılda CHP’nin en uzun iktidarı ise 57 gün. Dolayısıyla 53 gün az bir dönem değil” dedi.İlseven, CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda

CHP’ye il başkanı dayanmıyor

Paylaş

CHP’de Berhan Şimşek’in istifasıyla boşalan İstanbul İl Başkanlığı görevine getirilen Nebil İlseven görevinden istifa etti. İlseven, “53 gündür görev yapıyordum. 20 yılda CHP’nin en uzun iktidarı ise 57 gün. Dolayısıyla 53 gün az bir dönem değil” dedi.

İlseven, CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında, “Ben dün öğleden sonra itibarıyla genel merkezimize bir yazıyla ulaşarak, görevden affımı arz ettim. Bireysel olarak, dün itibarıyla 53 gündür görev yapıyordum. Biliyorsunuz CHP’nin en uzun iktidar dönemi 57 gündür, geçen 20 yıl içinde. Dolayısıyla 53 gün az bir dönem değil” dedi.

İlseven, “Burada yönetim yaklaşımlarımızdaki, anlayışlarımızdaki farklılık nedeniyle genel merkezimizin elini rahatlatmak, İstanbul’daki çalışmayı daha etkin ve daha etkili olarak yürütmek konusundaki düşünce ve planlarını daha rahat uygulamaya koymasını teminen benim geri çekilmemin uygun olacağını düşündüm ve bunu kendilerine bildirdim” diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin de, İlseven’in istifasıyla ilgili “İstifalar tek taraflıdır, arkadaşımız istifa etmiştir. İl başkanlığı yapacak düzeyde çok sayıda arkadaşımız var. Hiçbir sıkıntı yok” diye konuştu. Tekin, istifa gerekçesinin sorması üzerine “Bilmiyorum. Tek taraflı olduğu için onu sorgulayacak değilim” yanıtını verdi. (İSTANBUL)

ÖNCEKİ HABER

Emekçi kadınlardan Bericap işçilerine destek

SONRAKİ HABER

‘MEB, çocukları camiye götürmek için Nusrat-Der ile protokol imzaladı’

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa