08 Mart 2011 12:25

Antep'te kadınlardan mücadele çağrısı

Gaziantep Demokratik Kadın Platformu, 8 Mart dolayısıyla basın açıklaması yaptı.6 Mart günü Kırkayak Parkı’ndan eski adliye önüne bir yürüyüş düzenleyerek 8 Mart'ı kutlayan kadınlar bugün de Yeşilsu önünde bir araya gelerek bir basın açıklaması gerçekleştirdiler.Platform adına a&cce

Antep'te kadınlardan mücadele çağrısı

Paylaş

6 Mart günü Kırkayak Parkı’ndan eski adliye önüne bir yürüyüş düzenleyerek 8 Mart'ı kutlayan kadınlar bugün de Yeşilsu önünde bir araya gelerek bir basın açıklaması gerçekleştirdiler.

Platform adına açıklama yapan Eğitim Sen Gaziantep Şubesi Kadın Sekreteri Elif Bezgin, kadınların yaşamın her alanında uğradığı baskı ve şiddetten söz etti. Emekçi kadınlar olarak sistemin ikiyüzlülüğünü reddettiklerini söyleyen Bezgin, “Ülkemizde Başbakan Erdoğan, kadınlardan en az üç çocuk doğurmasını isteyebiliyor ve Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, işsizliğinin nedeninin kadınlar olduğunu ileri sürerken, kadınlar coğrafyamızda başta olmak üzere yüzlerce kadın devlet şiddetine maruz kalıyor ve Kürt kadını bunun en somut örneğidir” dedi. Kadın cinayetlerinin son 7 yılda yüzde 1400 artığına dikkat çeken Bezgin, kadına yönelik halen koruyucu bir düzenlemenin olmadığını söyledi. Bezgin, kadınların yaşadığı sorunları örgütlenerek, aşacağına dikkat çekerek, kadınlara mücadele çağrısında bulundu. (Gaziantep/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Diyarbakır'da 8 Mart: "Qirkirina jinan qirkrina civakeye"

SONRAKİ HABER

Saadet Partisi, 277 belediye başkan adayını açıkladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa