Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde iki kadın ölümü daha

Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde iki kadın ölümü daha

BAŞBAKAN kadına yönelik şidddet abartılıyor diye dursun 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde bir kadın eski kocası tarafından öldürülürken bir kadın da akrabasına üçüncü eş olarak verilince intihar etti.Tekirdağ’ın Kumbağ beldesinde yaşayan Songül Elçi ayrıldığı eşi Aziz &Cced

BAŞBAKAN kadına yönelik şidddet abartılıyor diye dursun 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde bir kadın eski kocası tarafından öldürülürken bir kadın da akrabasına üçüncü eş olarak verilince intihar etti.

Tekirdağ’ın Kumbağ beldesinde yaşayan Songül Elçi ayrıldığı eşi Aziz Ç. tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Eski eşler, dün Elçi'nin evinde tartışmaya başladı. Tartışma kavgaya dönüşünce Aziz Ç, kapıyı kilitledikten sonra eski eşini sırtından 8 yerinden bıçaklayarak öldürdü.

İstanbul’da ise İki eşi olan amcasının oğlu İsmet Orak (45) ile imam nikâhı ile zorla evlendirilen Raşide Orak (30), evde gördüğü baskılar nedeniyle intihar etti.

Yaklaşık 7 ay önce İstanbul’da yaşamakta olan ve 2 eşi olan amcasının oğlu İsmet Orak ile zorla imam nikâhı ile evlendirilen Raşide Orak , evlendirildikten sonra İstanbul’a getirildi. Zeytinburnu Ziya Gökalp Mahallesi’nde İsmet Orak’ın diğer eşleri ve 8 çocuk ile birlikte yaşamak zorunda kalan Orak gördüğü baskılar nedeniyle dün evde bulunan silahla intihar ettiği belirtildi. Orak’ın 3 aylık hamile olduğu da öğrenildi. (İSTANBUL)

www.evrensel.net