20 Kasım 2004 22:00

Bambi Ödülleri sahiplerini buldu

Almanya'da bu yıl "Bambi" ödülleri toplam 13 kategoride sahiplerini buldu. Hamburg kentinde düzenlenen ödül töreninde, ünlü Amerikalı oyuncu Tom Hanks uluslararası alanda en iyi oyuncu ödülünü aldı.

Paylaş
Almanya'da bu yıl "Bambi" ödülleri toplam 13 kategoride sahiplerini buldu. Hamburg kentinde düzenlenen ödül töreninde, ünlü Amerikalı oyuncu Tom Hanks uluslararası alanda en iyi oyuncu ödülünü alırken, "Gegen die Wand" (Duvara Karşı) adlı filmdeki başarılı oyunundan dolayı Türk oyuncu Sibel Kekilli de "Shooting Star" kategorisinde "Bambi" ödülünü aldı.

Bild'i eleştirdi Kekilli, ödülünü aldıktan sonra gözyaşları içinde yaptığı teşekkür konuşmasında, kendisine karşı bir karalama kampanyası sürdürdüğü gerekçesiyle Bild gazetesini sert dille eleştirerek, "Beni sevmenizi beklemiyorum, ancak yeni bir hayata başlamama saygı gösterin" dedi. Hollanda'da film yapımcısı Theo van Gogh'un öldürülmesini de kınayan Kekilli, "Şiddet hiçbir zaman haklı gösterilemez. İslamiyet'te de bu yok" diye konuştu.

Mandela'ya ödül Törende "Kariyer" kategorisinde "Truva" (Troy) filmindeki rolü ile tanınan Diane Krüger ödül alırken, ünlü şarkıcı Elton John ve "uluslararası pop" dalında da Shania Twain "Bambi" ödülünün sahibi oldu. Güney Afrika Cumhuriyeti'nin eski Devlet Başkanı Nelson Mandela "Bambi Şeref" ödülünü alırken, moda dalında ünlü tasarımcı Donatella Versace, spor dalında da Alman kano olimpiyat takımı "Bambi" ödülünün sahibi oldu.

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

15 bin canlı türü yok oluyor

SONRAKİ HABER

Siirt'ten şiir yazalım çağrısı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa