04 Kasım 2004 22:00

Arafat'ın durumu kötüleşti

Geçen hafta sağlık durumunun kötüleşmesi üzerine tedavi için Fransa'ya götürülen Filistin lideri Yaser Arafat'ın durumunun yeniden kritikleştiği belirtildi.

Paylaş
Geçen hafta sağlık durumunun kötüleşmesi üzerine tedavi için Fransa'ya götürülen Filistin lideri Yaser Arafat'ın durumunun yeniden kritikleştiği belirtildi. Arafat'ın üç kez bilincini yitirdiği ve komaya girdiği belirtildi. Batı Şeria'daki Filistinli bir yetkili bu iddiayı yalanlarken, bir başka yetkili ise Arafat'ın komaya girdiğini, ancak daha sonra düzeldiğini söyledi. Arafat'ın sağlığının kötüleşmesi üzerine, lideri olduğu El Fetih'in yöneticileri olağanüstü toplandı. El Fetih Merkez Komitesi üyesi Saher Habaş, Ramallah'ta bir toplantı yaparak durumu değerlendirdiklerini belirtti.

Hastalığı belirlenemedi Filistin'in Fransa Büyükelçisi Leyla Sahid de Arafat'ın durumunun kötüleştiğini söyledi, fakat ayrıntılı bilgi vermedi. Arafat'ın doktorları daha önce yaptıkları açıklamalarda Filistin liderinin hayati tehlikesi bulunmadığını açıklamışlar, ama hastalığının ne olduğunu söylememişlerdi. İsrailli yetkililer ise, Arafat'ın "ciddi bir enfeksiyon geçirdiği ya da kanser olduğu" iddialarını yinelediler. İsrail Dışişleri Bakanı Silvan Şalom, Arafat'ın sağlık durumunu yakından izlediklerini ve ölümünden sonraki güne hazırlandıklarını söyledi.

5 İsrail askeri yaralandı Bu arada dün Cenin'de, İsrail askerleri bir Filistinliyi öldürdü. Filistinli görgü tanıkları askerlerin bir grup Filistinlinin üzerine açtığı ateşte 29 yaşındaki Rayid Kuran'ın öldüğünü açıkladılar. Batı Şeria'daki iki ayrı olayda 5 İsrail askerinin yaralandığı bildirildi. İsrail Radyosu'nun haberine göre, Refah'taki Refah Yam Yahudi yerleşiminde, Filistinli keskin nişancıların açtığı ateşte 2 asker yaralandı. 3 askerin de Guş Katif'te, bulundukları askeri mevziye atılan havan topu ateşinde yaralandıkları belirtildi.

ÖNCEKİ HABER

'Bu bir paylaşım savaşıdır'

SONRAKİ HABER

Malatya'da AKP meclis üyesi silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa