01 Kasım 2004 22:00

Grevciler taleplerinde ısrarlı

Beyoğlu Belediyesi ile Genel-İş Sendikası İstanbul 3 No'lu Şube arasında yürütülen sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine başlayan grev, 6. gününü geride bıraktı.

Paylaş
Beyoğlu Belediyesi ile Genel-İş Sendikası İstanbul 3 No'lu Şube arasında yürütülen sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine başlayan grev, 6. gününü geride bıraktı. Ücret başta olmak üzere 40 maddede anlaşamayan taraflar, grev başladıktan sonra hiç bir araya gelmediler. Genel-İş 3 No'lu Şube Başkanı Mevsim Gürlevik, anlaşma sağlanamayan maddelerin, esnek çalışma, cumartesi pazar çalışması, işyeri temsilciliği, tutukluluk ve gözaltı durumu ile ilgili maddeler olduğunu söyledi. Gürlevik, grevin sadece ücret sorununun aşılmasıyla bitmeyeceğini, esnek çalışmayla ilgili maddeleri de kabul etmeyeceklerini söyledi. İşverenin, görüşmeler sırasında, ücret konusunda anlaşma sağlandığı takdirde idari maddeleri bir paket olarak geçireceklerini belirttiğini aktardı. Gürlevik, "O zaman ücret konusunda Anakent'i yani yüzde 16 zam öneriyorlardı. Biz bunu kabul etmeyince idari maddeleri de imzalamadılar. Şimdi idari maddelerde bir dayatma sürdürürler mi bilmiyoruz ama biz kazanmış olduğumuz hakların bir tanesini bile vermeyiz. Gerekirse bir kelime için bile grevi sürdürürüz" diye konuştu.

Kıramazlar Grevin çok iyi gittiğini belirten Gürlevik, işçilerin gece gündüz grev yerinde olduklarını, bütün bölgeleri denetim altında tuttuklarını söyledi. Büyükşehir Belediyesi'nin grevi kırmaya çalıştığını belirten Gürlevik, buna izin vermeyeceklerini bildirdi.

ÖNCEKİ HABER

Devir tasarısı Meclis'te

SONRAKİ HABER

İhmal sonucu yanan öğrenci: Laboratuvarın altyapısı yapılmadan derslere başlanmış

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa