26 Ekim 2004 21:00

Yol işçileri: Işimizi de
   sagligimizi da koruyacagiz'

Yol-Iş üyesi işçiler, Köy Hizmetleri'nin tasfiye edilmesini ve SSK hastanelerinin devrini protesto etmek için dün İzmir ve Mersin'de eylem yaptılar.

Paylaş
Yol-Iş üyesi işçiler, Köy Hizmetleri'nin tasfiye edilmesini ve SSK hastanelerinin devrini protesto etmek için dün İzmir ve Mersin'de eylem yaptılar. İzmir'de Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü önünde bir araya gelen Yol-İş 1 No'lu Şube üyesi işçiler, "Köy Hizmetleri kapatılamaz", "SSK bizimdir, satılamaz" dediler. Şube Başkani Bülent Zenginobuz, "Gün, mücadele günüdür. Mücadele edeceğiz; haklarımızı, işimizi ve sağlımızı koruyacağız. Bu mücadelede halkımız yanımızdadır. İşçi haklarına ve sendikal haklara saldıranların, Köy Hizmetleri'ni ve SSK'yı yok etmek isteyenlerin, ülkemize ve halkımıza zarar verdiğini herkes bilmektedir" dedi. Eyleme Türk-İş, KESK ve İzmir Tabip Odası yöneticileri de katıldı.

Halkın desteğiyle Mersin'de Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü önünde toplanan 100 kadar yol işçisi adına konuşan Yol-İş Şube Başkanı Saim Evren, "Bakanlar Kurulu'nun imzaya açtığı bu kanun tasarısıyla Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü tasfiye edilecek, 79 ildeki teşkilatlar il özel idarelerine devredilecek. Üyelerimiz paramparça ve mağdur edilecek" dedi. SSK'nın Sağlık Bakanlığı'na devredilmesine karşi tepkilerini de dile getiren KESK Genel Başkani Sami Evren, şunlari söyledi: "İşçi haklarına ve sendikal haklara saldıranları, Köy Hizmetleri'ni ve SSK'yı yok etmek isteyenleri uyarıyoruz. Haklarımız için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Zulüm yapanlardan hesap soracağız. Halkımızın da desteğiyle, kazanacağız." Saim Evren, eylemlerinin devam edeceğini, Emek Platformu'nun aldığı kararlara katılacaklarını bildirdi.

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

'Geri adım attıralım'

SONRAKİ HABER

Birleşik Metal ve Tekstil'den ortak eylem

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...