28 Eylül 2004 01:00

'Gürültü kirliliği' bahanesi

Kamu emekçilerinin tüm eylemlerinde sorun çıkartan Ankara Valiliği, bu kez de KESK'in "İnsanca Yaşam ve Demokrasi Standı"nı engellemek için kolları sıvadı.

Paylaş
Kamu emekçilerinin tüm eylemlerinde sorun çıkartan Ankara Valiliği, bu kez de KESK'in "İnsanca Yaşam ve Demokrasi Standı"nı engellemek için kolları sıvadı. Valilik, ses ve gürültü kirliliği yarattığı gerekçesi ile KESK kürsüsünün bulunduğu alana elektrik veren Mülkiyeliler Birliği'ne, 3 milyar 750 milyon liralık ceza yazdı.

Bilinçli yapılıyor Valilik, ceza için Mülkiyeliler Birliği binası önünde kurulu olan ve elektriğini buradan alan KESK Standı'ndan yapılan anonsları, müzik dinletilerini bahane etti. KESK Genel Sekteri İhsan Avcı, yapılanların tamamen bilinçli olduğunu dile getirerek, yapılanların, hükümet ve onun taşeronu olan yöneticilerin KESK'i yıldırmaya yönelik girişimlerinin bir parçası olduğunu ifade etti. Avcı, KESK'in haklı ve meşru mücadelisinin önüne geçilemeyeceğini bildirdi. Mülkiyeliler Birliği İşletme Müdürü Mustafa Urkan da uygulamanın haksızlığına dikkat çekti.

ÖNCEKİ HABER

Memur gerçeği açıkladı

SONRAKİ HABER

Devlet Opera ve Balesi'nden yaz festivalleri ve konserleri

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa