26 Eylül 2004 21:00

SEÇ, BEĞEN, AL

Maliye Bakanlığı, kişi başına milli geliri 1500 doları aşmayan iller ile kalkınmada öncelikli yörelerde yatırım yapacak patronlara, kendilerine bedelsiz olarak verilecek hazine arazileri için çok sayıda seçenek sundu.

Paylaş
Maliye Bakanlığı, kişi başına milli geliri 1500 doları aşmayan iller ile kalkınmada öncelikli yörelerde yatırım yapacak patronlara, kendilerine bedelsiz olarak verilecek hazine arazileri için çok sayıda seçenek sundu. Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü, en az 10 kişiye, asgari 5 yıl istihdam sağlayacak olan yatırımcıya bedava Hazine arazisi uygulaması bulunan 53 ilde, yatırıma uygun araziler için envanter çalışması yaptırdı. Bu çalışmada her ilin milli emlak müdürlükleri, kendi bölgelerindeki yatırıma uygun boş Hazine arazilerini tek tek belirledi. Bu listeler daha sonra Milli Emlak Genel Müdürlüğü'ne gönderildi. Genel Müdürlük de, yatırımcılara çeşitli alternatifler sunan bu listeleri il ve ilçeler bazında internet sitesinde yayımladı.

908 tane arazi Maliyeciler, bu çalışmada 53 ilde işadamlarının yatırım yapmalarına uygun 908 adet Hazine arazisi tespit etti. Yatırımcıya en fazla seçenek sunulan iller Samsun, Siirt, Erzurum, Bayburt, Çorum ve Kahramanmaraş olarak sıralandı. Samsun'da, yatırımcılara Bafra, Çarşamba, Salıpazarı, Ladik, Tekkeköy, Kavak ve Vezirköprü'de 77 Hazine arazisi önerilirken, Siirt'te 66 parça Hazine arazisi yatırımcılara sunuldu.

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Normandy'e yeni kılıf

SONRAKİ HABER

Eğitime katkı payı vurguna mı gitti?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa