16 Eylül 2004 01:00

Kent içinde köy

Akdeniz Mahallesi'nde yaşayan vatandaşların ödedikleri vergiler kendilerine ne su, ne elektrik, ne de kanalizasyon olarak geri dönüyor!

Paylaş
Adana'nın hizmet alamayan bölgelerinden birisi olan Akdeniz Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar, yıllarca kendilerine söylenen 'Ödediğiniz vergiler size hizmet olarak geri dönecek' sözlerinin yıllardır gerçekleşmediğini belirtiyorlar. Belediyenin mahallenin alt yapı sorunu çözmediğini dile getiren mahalle sakinleri, evlerinin önlerine büyük kuyular açtırarak, kanalizasyon sorununu gidermeye çalışıyorlar. Mahallede elektrik ve su gibi sorunların olduğunu dile getiren mahalle sakinlerini, "Şehirde köy hayatı yaşıyoruz" diyerek sıkıntılarını tarif ediyorlar. Mahalle sakinlerinden Ülkü Birkeser, mahallenin 10 yıldır imarlı olduğunu belirterek, "buna rağmen burada ne içecek suyumuz, ne elektriğimiz, ne de kanalizasyonumuz var." diye konuşuyor. Bulunduğu mahalleyi "şehir içerisinde bir köy" diye tanımlayan Birkeser, yollarının asfalt olmaması nedeniyle, kışın çamur içerisinde kaldığını anlatıyor. Sokaklarında su ve elektriğin olmadığını söyleyen Birkeser, "Elektriği ve suyu evlerimize çok zor getirebiliyoruz. Kanalizasyonun olmaması sebebiylede evlerimiz önlerine kuyular kazdırıyoruz" diyor.

"Sineklerden yatamıyoruz" Mahalledeki bir çok evin önünde kuyular olduğunu belirten Birkeser, "Kanalizasyon olmaması sebebiyle banyo ve mutfaklarımız hep dışarıya akıyor. Bu yüzden sineklerden yatamıyoruz" diye konuşuyor. Bu durumun çevrede çok pis bir görüntü ve koku yarattığını anlatan Birkeser, sorunlarının çözülmesini istiyor.

10 yıldır aynı Mahallede aynı sorunları yaşayan Rahime Köse ise bu mahallede 10 yıldır okuduklarını, 10 yıldır da su ve kanalizasyon sorunu yaşadıklarını aktarıyor. Sorunlarının çözümü için muhtara başvurduklarını anlatan Köse, "Bizi yıllardır 'tamam yapılacak' diyerek oyalıyorlar. 10 yıldır bu sorunlar yaşanıyor ancak bir icraat yapan yok" şeklinde konuşuyor.

ÖNCEKİ HABER

'Kamu çalışanlarının yanındayız'

SONRAKİ HABER

Çerkes Soykırımının 155. yılında yaşamını yitirenler anıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa