13 Eylül 2004 21:00

Boyasan'da işçiler kazanacak

Denizli'de, sendikalı oldukları işten atılan Boyasan işçilerinin işe iade davası dün Honaz Adliyesi'nde görüldü.

Paylaş
Denizli'de, sendikalı oldukları işten atılan Boyasan işçilerinin işe iade davası dün Honaz Adliyesi'nde görüldü. Yoğun güvenlik önlemi altında geçen dava, 25 Ekim'e ertelendi. Mahkemeden sonra sendika avukatı Yıldırım Aycan davanın sonuna gelindiğini ve işe iade yönünde karar beklendiğini söyledi. İşçiler ise davanın 6 ay uzamasından şikâyetçi. İşçilerin 8 Temmuz'da fabrika önünde başlattıkları mücadele devam ederken, 9 işçinin işe iade kararı kesinleşti. Beş aydır işsiz olan işçiler, "Okullar açıldı fakat biz çocuklarımıza bir şey alamıyoruz; davanın ertelenmesi son umudumuzu da söndürdü" dediler.

Jandarmanın ne işi var? Patron Kadir Uslu'nun, "İşçiler davadan sonra fabrikayı basacak" iddiasıyla bütün fabrikalarının önüne jandarma yığması dikkat çekti. İşçiler jandarma ve polisin aldığı yoğun güvenlik önlemlerine "Sanki bizler teröristiz" diye tepki gösterdiler.

'Ekmeğimizi istiyoruz' TEKSİF Şube Başkanı Recep Oktay ise, "Bizler sadece emeğimizin karşılığını almak istiyoruz, başka bir iddamız yok ve bu davayı kazanacağımıza kesinlikle inanıyorum. Fakat Kadir Uslu'nun işçiler fabrikayı basacak diye valiyi arayarak fabrikaların önüne jandarma yığmasına bir anlam veremiyorum" dedi.

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

'Birlikte başaracağız'

SONRAKİ HABER

KESK'liler Ankara'ya yürüyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa