09 Eylül 2004 21:00

Cenazelerde ABD'ye öfke

Irak'ta, Tevhid ve Cihad örgütünce öldürülen TIR şoförleri Yahya Dönmezbaş, Mecit Yiğitbaş ve Zeynel Abidin Oğurol'un cenazeleri doğum yerleri Antakya'ya getirildi.

Paylaş
Irak'ta, Tevhid ve Cihad örgütünce öldürülen TIR şoförleri Yahya Dönmezbaş, Mecit Yiğitbaş ve Zeynel Abidin Oğurol'un cenazeleri doğum yerleri Antakya'ya getirildi. Aileleri tarafından alınan Yahya Dönmezbaş'ın cenazesi Antakya'da, Mecit Yiğitbaş ve Zeynel Abidin Oğurol'un cenazeleri Samandağ ilçesinde toprağa verildi.

ABD karşıtı sloganlar ABD aleyhtarı sloganların atıldığı cenaze törenleri sırasında, aile bireylerinden fenalık geçirenler oldu. Yahya Dönmezbaş'ın eşi Semiha Dönmezbaş, çocuklarına daha iyi bir gelecek hazırlamak isteyen kocasının canını feda ettiğini söyledi. Eşinin fotoğrafına sarılarak ağlayan Semiha Dönmezbaş, "Borcumuz vardı. Ben gitmesini istemedim. O ısrarla para kazanmak istediğini söyledi. Üç çocuğumla yapayalnız kaldım. Kocamı öldürenlerin elleri kırılsın, ömür boyu acı içerisinde yaşasınlar" diye feryat etti. Şoförlerden Mecit Yiğitbaş'ın eşi Sevim Yiğitbaş da kocasının kendisine ait kamyon ile sebze-meyve taşırken yaparken işlerinin kötüleştiğini ve bunun üzerine biriken Bağ-Kur, vergi ve diğer borçlarını ödemek için Irak'a gittiğini söyledi. Eşinin tabutu başında sinir krizi geçiren Sevim Yiğitbaş, 4 çocuğuyla birlikte ortada kaldığını söyledi. Samandağ ilçesine bağlı Koyunoğlu beldesinde yaşayan Zeynel Abidin Oğurol'un eşi Gönül Oğurol ise ABD'yi güvenlik önlemi almamakla suçlayarak, "Kocam göz göre göre ölüme gitti'' dedi.

Gül acılarla alay ediyor! Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ise, hükümetin Irak'taki rehineler konusunda başarılı olduğunu ileri sürdü. Gül, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Biz rehin alındı denilen Türklerin hepsini kurtardık. Ölenler, öldürüldüğü zaman duyuldu. Bunların üstünden siyaset yapabilirdik, ama yapmadık. Biz can derdindeyiz, kasap et derdinde. Muhalefetin sözüne bakacak olursak, Türkiye Irak'ı terk etsin anlamı çıkıyor. Bu olacak iş değil" dedi.

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Merhametli bir katil!

SONRAKİ HABER

Filistin lideri Arafat'a bir haftada ikinci tehdit

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...